کارهایی که برای یادگیری زبان فرانسه باید انجام دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به کارهایی که برای یادگیری زبان فرانسه باید انجام دهید اشاره می کند و شما اگر دوست داشته باشید با یک برنامه مشخص آموزش زبان فرانسه را دنبال کنید حتما در ابتدا این کارها را برای خود انجام دهید.

things to do for french learning
things to do for french learning

اما کارهایی که برای یادگیری زبان فرانسه باید انجام دهید :

اگر شما می خواهید موفق شوید، نمی توانید فقط به اراده اتکا کنید و امیدوار باشید که بهترین چیز روی دهد، شما باید از قبل برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که ذهنیت، محیط و استراتژی های مناسبی دارید.

برای دیدن برنامه کلاس زبان فرانسه کلیک کنید

در این جا ۳ مساله ی مهم آورده شده است که شما باید قبل از این که حتی شروع به یادگیری فرانسه کنید آن ها را انجام دهید.

#۱ دلیل یادگیری زبان فرانسه را بدانید

آیا شما در حال یادگیری زبان فرانسه هستید چون در آرزوی گپ زدن با یک شخص بومی هستید؟ چون عاشق طرز گفتار و صدای زبان فرانسه هستید؟ آیا امیدوارید دانستن زبان فرانسه در یافتنِ راحت ترِ شغل به شما کمک کند؟ برنامه تان این است که در جنوب فرانسه بازنشست شوید؟

انگیزه تان هر چه هست، آن را روی کاغذ بنویسید سپس برگه را روی یخچال، میز یا جایی بچسبانید که مدام در معرض دیدتان باشد! این نقش یک یادآور را خواهد داشت و به شما کمک می کند تا موقع کشمکش باانگیزه بمانید.

#۲ از بهانه های غیر محسوس خود آگاه باشید

بهانه های غیر محسوس، دشمن موفقیت هستند. آن ها در گوشه های تاریک فکرتان پنهان می شوند و شما را به سوی اجتناب از انجام کار سوق می دهند. آن ها اعتماد به نفستان را از بین می برند و روی تجربه ی یادگیری تان اثری منفی دارند.

گستره شان از بهانه های بی ضرری “من الان برای مطالعه ی زبان فرانسه خیلی خسته هستم” شروع می شود تا بهانه های فراگیرتر مانند “من در یادگیری زبان ها افتضاح هستم.”

بدترین مساله این است که ما به ندرت از بودن آن ها آگاهی داریم.

من تازه فهمیدم که وقتی زمان تحلیل افکارم می رسد بهانه های غیر محسوسی دارم. و انجام کار مشابه می تواند به شما کمک کند تا باانگیزه بمانید و مطمئن شوید که تسلیم نمی شوید.

در این جا تعدادی از بهانه های غیر محسوس رایج زبان آموزان فرانسه آورده شده است:

• من برای یادگیری زبان فرانسه خیلی سنم زیاد است.

• فقط بچه ها در یادگیری زبان ها عملکرد خوبی دارند.

• من در یادگیری زبان ها خوب نیستم.

• من برای یادگیری زبان فرانسه وقت ندارم.

• من برای یادگیری زبان فرانسه پول کافی ندارم.

• من باید در فرانسه زندگی کنم تا زبان فرانسه را سلیس صحبت کنم.

بعضی از این بهانه ها آن قدر فراگیر هستند که به عنوان حقایق عمومی شناخته می شوند.

برای مثال این ایده که بچه ها در یادگیری زبان ها عملکرد بهتری دارند، افسانه ی شناخته شده ای است، افسانه ای که مردم زیادی را از یادگیری زبان فرانسه باز می دارد.

به این دلیل است که قبل از آغاز یادگیری زبان فرانسه درست کردنِ لیستی از تمام بهانه های غیر محسوسِ خود مهم است.

#۳ شما یک مهلت مقررِ واضح لازم دارید

وقتی من با کاربران دوره ی French Together صحبت می کنم، اغلب متوجه می شوم که موفق ترین زبان آموزان آن هایی هستند که نه تنها دلیل واضحی برای یادگیری زبان فرانسه دارند بلکه مهلت مقرر هم دارند.

شما احتمالاً باید زبان فرانسه را یاد بگیرید چون به زودی به فرانسه سفر خواهید کرد یا به این دلیل که می خواهید سال بعد در یک دانشگاه فرانسه تحصیل کنید اما اگر هیچ مهلت مقرری نداشته باشید چه؟

اگر یادگیری زبان فرانسه فقط یک رویا باشد که شما امید دارید تا روزی به آن برسید چه؟

اگر قضیه این باشد، من به شما توصیه می کنم تا برای خود یک مهلت مقرر بگذارید. برای مثال، شما می توانید:

• یک تعطیلات در فرانسه یا کشور فرانسه زبان دیگری رزرو کنید.

• در یک امتحان فرانسه مانند DELF که ۳ ماه دیگر برگزار می شود ثبت نام کنید.

• در فیس بوک پستی را به اشتراک بگذارید و به دوستانتان بگویید که در یک ماه آینده ویدئویی از معرفی خودتان به زبان فرانسه خواهید گذاشت.

• از یک اپلیکیشن مانند Stickk استفاده کنید تا یک قرارداد درست کرده و مطمئن شوید که در واقع هدفتان را دنبال خواهید کرد.

همه ی ما تمایل داریم تا کارها را به تعویق بیندازیم و داشتن یک مهلت مقرر ما را مجبور می کند تا کارها را انجام دهیم.

#۴ اهداف هوشمندانه داشته باشید

وقتی شما بدانید چرا می خواهید زبان فرانسه را یاد بگیرید و یک مهلت مقررِ واضح داشته باشید، زمان آن می شود که برای رخ دادنش یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

بعضی از دوره ها مانند French Together‌ راهنمای مشخصی را برای دنبال کردنِ شما ارائه می کنند تا بتوانید فقط روی یادگیری تمرکز کنید بدون این که به این فکر کرده که بعد از آن چه چیزی را مطالعه کنید اما همچنان باید برای موفقیت اهدافِ خود را تعیین کنید.

این موقعی است که مسائل اغلب اشتباه پیش می‌روند. اگر هدف شما این باشد که “من در مدت یک سال زبان فرانسه را به طور سلیس صحبت خواهم کرد”، احتمالاً موفق نمی شوید چون به اندازه ی کافی دقیق نیست.