نکاتی درباره‌ی مقاله‌نویسی در تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش تافل را با ارائه نکاتی درباره‌ی مقاله‌نویسی در تافل انجام می دهد. برای اینکه بهتر بنویسید و نمره خوبی در تافل کسب کنید این بخش می تواند برایتان مناسب باشد.

نکاتی درباره‌ی مقاله‌نویسی در تافل
نکاتی درباره‌ی مقاله‌نویسی در تافل

پس نکاتی درباره‌ی مقاله‌نویسی در تافل را با هم مرور می کنیم

دو تسک در بخش رایتینگ تافل وجود دارد. تسک رایتینگ اول، یک تسک جامع می‌باشد: شما مجبور خواهید بود به یک کنفرانس گوش دهید و یک متن را بخوانید. سپس باید خلاصه‌ای از دو متن بنویسید.

تسک رایتینگ دوم یک مقاله‌ی مستقل است. شما باید مقاله‌ای با حداقل ۳۰۰ کلمه درباره‌ی موضوع داده شده بنویسید. تافل iBT یک آزمون کامپیوتری است. باید هر دو مقاله را در یک کامپیوتر تایپ کنید. اگر تایپ کردن را به خوبی بلد نیستید باید پیش از امتحانتان بر روی صفحه کلید تمرین کنید.

می‌توانید در حین تایپ مقاله‌ی‌تان از cut، copy و paste استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که کامپیوتر املا و گرامر شما را بررسی نمی‌کند. این یعنی خودتان باید تکلیفتان را انجام دهید. املای همه‌ی لغاتی را که تمایل به اشتباه نوشتنشان دارید، یاد بگیرید.

استراتژی‌های رایتینگ عمومی

بخش رایتینگ تافل دو تسک دارد. حدود ۵۰ دقیقه به طول می‌انجامد. در اینجا به چند نکته برای موفقیت در بخش رایتینگ اشاره می‌کنیم.

اول افکار خود را منظم کنید

به محض اینکه رایتینگ شروع شد، اقدام به نوشتن نکنید. در عوض، یک یا دو دقیقه را صرف منظم کردن ایده‌هایتان کنید. این خیلی مهم است چون افراد کمی توانایی سازماندهی افکارشان را همزمان با نوشتن، دارند. در نتیجه باید به ویرایش بیشتر بپردازند.

با سازمان‌دهی ایده‌تان در شروع، طرحی کلی برای مقاله‌ی خود دریافت خواهید کرد. به محض این‌که شما طرح کلی را آماده کردید، فقط لازم است ایده‌ها را به پاراگراف تبدیل کنید. با این‌حال، بیشتر از ۲ یا ۳ دقیقه روی یک طرح کلی وقت نگذارید. به یاد داشته باشید که شما هیچ نمره‌ای برای طرح کلی نمی‌گیرید.

از لغات آشنا استفاده کنید

بعضی شاگردان سعی می‌کنند ممتحن را با لغات پیچیده تحت تاثیر قرار بدهند. اگر‌ شما با این لغات آشنا نیستید نباید این ترفند را امتحان کنید. البته، شما باید از لغات آکادمیک در مقاله‌ی خود استفاده کنید. با این‌حال، لزوماً نباید نامفهوم باشند.