نکاتی در مورد آزمون GMAT

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی در مورد آزمون GMAT اشار می کند و آنها را برایتان بررسی می کند. قبل از آن به اینفوگرافیک آزمون GMAT در زیر توجه کنید.

نکاتی در مورد آزمون GMAT
نکاتی در مورد آزمون GMAT

به نکاتی در مورد آزمون GMAT توجه کنید:

۱- یاری گرفتن از منابع غلط یا اشتباه:

تمایلی متداول است که هر محتوای تمرینی که سر راهتان قرار می­گیرد را مورد استفاده قرار دهید. برای بیشتر تمرین کردن، آدم­ ها از همه­ ی محتوای آماده­ سازی برای GMAT، نکات مرتبط با آزمون و حقه­ هایی برای آمادگی بیشتر استفاده میکنند. با این حال، باید در ذهن داشته باشیم که برای کسب کمیت، کیفیت را نباید به خطر انداخت. در عجله برای کسب منابع زیاد، از محتوایی که اصیل نیستند استفاده نکنید. باید محتوایی را که استفاده می­کنید، مقایسه نموده و ارزیابی نمایید. به علاوه، بسیاری از دانش­ آموزان از برای آماده شدن برای آزمون GMAT از منبع آزمون GRE استفاده می­کنند، هر دو آزمون را مقایسه کنید و سپس تصمیم بگیرید.

۲- طوطی­ وار یاد نگیرید:

مسئله حفظ کردن لغات نیست، بلکه راجع به بهتر کردن توانایی­ های درک مطلب شماست تا همزمان با خواندن یک متن، برای پیدا کردن پاسخ ­ها لکنت نگیرید، حتی اگر معنای برخی کلمات برایتان ناشناخته باشد.

به همین ترتیب، راجع به یادگیری همه­ ی فرمول­ های ریاضی هم نیست بلکه مسئله برقراری ارتباط با اعداد و کار کردن بر روی مهارت­ ها برای دانستن چگونگی عملکرد فرمول­ هاست. به این ترتیب هرگز احساس بدی نخواهید داشت و همیشه قادر خواهید بود تا مسئله­ ای را حل کنید حتی وقتی نمی­تواند فرمول ریاضی دقیق را به خاطر بیاورید.

۳- حفظ تعادل در حین حل کردن مسائل ریاضی:

مسائل ریاضی طوری هستند که کمی کمتر یا بیشتر فکر کردن می­تواند شما را به پاسخ اشتباه برساند. اگر برای انتخاب میان پرسش­های چندگزینه­ای بیش از حد ریلکس باشید پس می­توانید جوابی را انتخاب کنید که ظاهراً صحیح است اما در حقیقت اینطور نیست. از طرف دیگر، اگر بیش از حد فکر کنید و بخواهید برای حل هر مسئله قدم به قدم با فرمول آن پیش بروید پس مطمئناً زمان با ارزشی را که دارید از دست خواهید داد و قادر نخواهید بود تا برخی پرسش­ ها را حل کنید یا با عجله حدس درستی بزنید.

برای دانلود منابع آزمون GMAT مطلب آزمون GMAT را دنبال کنید.