نکاتی برای بهبود نمره آیلتس در بخش رایتینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی برای بهبود نمره آیلتس در بخش رایتینگ آیلتس می پردازد. Writing یک بخش بسیار مهم است و باید برای بهبود آن تلاش کنید.

به نکاتی برای بهبود نمره آیلتس در بخش رایتینگ آیلتس توجه کنید :

نکاتی برای بهبود نمره آیلتس در بخش رایتینگ آیلتس
نکاتی برای بهبود نمره آیلتس در بخش رایتینگ آیلتس

۱- پیش از نوشتن تحلیل کنید

اشتباه اصلی که شرکت کنندگان در آزمون آیلتس مرتکب می شوند اینست که سؤال را تحلیل نکرده و بلافاصله شروع به نوشتن می کنند. به این ترتیب برخی از ویژگی های مهم را از دست خواهید داد که برای کسب نمره ی کلّی ۷ در تسک شماره ی ۱ رایتینگ آیلتس شدیداً مهم هستند. برای مثال برای اینکه جدولی را توضیح دهید در درجه ی اول باید پرسش را به درستی بخوانید تا اطلاعات اصلی ارائه شده در جدول را بدانید، چون این برای نوشتن مقدمه ی تان مفید خواهد بود. سپس ردیف های عمودی و افقی را بررسی کنید تا دنبال واحدهایی بگردید که همراه با اعداد باید ذکر کنید. تفاوتها برای نوشتار ریاضی را بلد باشید.

۲- تنها ویژگی مهم را ذکر کنید

برخی دانش آموزان در مورد توصیف چیزها در تسک شماره ی ۱ از رایتینگ آیلتس به اشتباه فکر می کنند. برای اینکه حداقل تعداد لغات را بنویسند، اقدام به تشریح نمودار همانطوری که هست و بدون تحلیل آن می کنند. آنها چیزهای مهم را بیرون نمی کشند.

۳- بازنویسی، مقایسه برای نقاط مشترم و تفاوت ها

یکی از مهارتهای مهم مورد نیاز در تسک شماره ی ۱ از رایتینگ آیلتس اینست که اطلاعات ارائه شده در سؤال را بازنویسی آزاد کنید. می توانید از مترادفها استفاده کنید، ترتیب واژگانی را تغییر دهید یا جمله های معلوم را به مجهول تبدیل کنید اما مطمئن شوید که سؤال را همانطور که هست کپی نمی کنید. دوم اینکه مقایسه کنید تا متوجه شباهت ها در جریان جدول و خط نمودار بشوید و آن را به عنوان ویژگی اصلی ذکر کنید. سپس حواستان به تفاوتها در نمودار باشد چون این نکته ی خیلی مهمی خواهد بود که باید در پاسخ تسک شماره ی ۱ رایتینگ شامل شود.

۴- بازبینی در انتها و ویرایش کارتان بسیار مهم است چون با این کار خودتان می توانید اشتباهات بسیاری در نوشتارتان پیدا کنید. این بازبینی تفاوتی واقعاً شدید در نمره ی کلّی شما ایجاد خواهد کرد.