نکاتی برای یادگیری افعال اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در آموزش زبان اسپانیایی تا کنون منابع بسیاری را معرفی کرده است. در این قسمت می خواهیم به نکاتی برای یادگیری افعال اسپانیایی اشاره کنیم که می توانند برایتان مفید باشند.

نکاتی برای یادگیری افعال اسپانیایی
نکاتی برای یادگیری افعال اسپانیایی

پس به نکاتی برای یادگیری افعال اسپانیایی توجه کنید:

درحین گشتن در میانکتاب ها به کتابی به اسم افعال زبان پرتغالی برمی خوریم. در کتاب درباره ی دستورها، افعال دستوری، مثبت خبری، افعال دستوری ختم شده به این، به آن و چیزهای دیگر وجود دارد، چندین صفحه از افعال بی قاعده، حروف ربط، افعال نشان دهنده ی امیال، شک و اراده. بسیار ترغیب کننده است، همه ی آن پایان دهنده های متفاوت. در واقع، موقع خواندن زبان های عاشقانه، فکر می کنم افعال، مثل لولو خورخوره هستند.

ما به دلیل وقت زیادی که صرف یادگیری جداول افعالی کرده ایم، به این نتیجه رسیدیم که انجام پذیر نیست. در بهترین حالت، شما کتابی مثل این را درباره ی افعال اسپانیایی خواهید داشت و آن را در دست شویی خود نگه می دارید تا درحین انجام کارتان به آن نگاهی بیندازید، ولی به عقیده ی ما به یاد سپردنشان غیرممکن است. باید چه کار کنید؟ به LingQ سر زدیم، چون تازگی ها زبان اسپانیایی نمی خواندم. کمی فعل را ذخیره کردم، و بین دیکشنری هایی که به آن ها دسترسی داریم، دیکشنری SpanishDict است و فوق العاده است. روی هر فعلی که می خواهید کلیک کنید و شما صرف، مثال ها، تعداد کمی ویدئو، و البته معانی را می بینید.

اگر شما در زبان اسپانیایی به اندازه ی کافی ریدینگ و لیسنینگ انجام دهید، زبان برایتان اهمیت دارد و گاهی این توضیح را مرور کنید، (ولی تا حد زیادی به موارد تکرار شده در متن های مختلف بپردازید)، آن وقت در نهایت به آن درک طبیعی از افعال اسپانیایی خواهید رسید و در آن ها استاد می شوید. نباید لغت ‘استاد شدن’ را به کار برد چون این لغتی نیست که برای یادگیری زبان استفاده کرد، ولی هر چه بیش تر با افعال اسپانیایی آشنا بشوید، اسپانیایی شما بهتر خواهد شد. اصلا لازم نیست شما نگران این باشید که حالت گذشته ی سوم شخص مفرد چه می شود و بنابراین وقتی از فعل استفاده کنید؛ خودش به شکل طبیعی نمود پیدا می کند.

پس پیشنهاد برای یادگیری افعال اسپانیایی، خواندن و گوش دادن بسیار است، و اگر زمانی در LingQ بودید، دیکشنری انتخابی خود را SpanishDict انتخاب کنید.