نکات ریدینگ برای تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات ریدینگ برای تافل می پردازد. این بخش از تافل همیشه همانند یک Maze برای زبان آموزان بوده که رفتن به آن را با استرس زیاد تجربه می کنند. ما نشان می دهیم که این بخش بسیار می تواند برایتان راحت باشد.

نکات ریدینگ برای تافل
نکات ریدینگ برای تافل

به نکات ریدینگ برای تافل توجه کنید:

۱- با ریدینگ در انگلیسی آشنا شوید. هر روز باید به انگلیسی بخوانید. روزنامه یا اخبار آنلاین را بخوانید، درسهای روزانه را از سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد  به انگلیسی پرینت بگیرید و مقالات آکادمیک را در کتابخانه یا به صورت آنلاین پیدا کنید. صرفاً به موضوعات مرتبط با حوزه هایی که به آنها علاقه دارید نچسبید- با هر موضوعی آشنا شوید!

۲- به جای اینکه زمان با ارزش را صرف خواندن متن با جزئیات کنید، به تمرین مرور اجمالی متون بپردازید. (مرور اجمالی وقتی است که خیلی سریع از میان متن عبور می کنید به جای اینکه هر لغت را بخوانید.) سپس بازگردید به سراغ متن و آن را آهسته تر بخوانید- خواهید دید الان که می دانید نکات کلیدی متن کدامها هستند، بیشتر خواهید فهمید. با تمرین توسط هر متن نوشتاری انگلیسی مانند درسهای روز وبسایتهای انگلیسی، میزان روانی و خواندن خود را به شدت افزایش خواهید داد.

۳- ایده های اصلی متن را پر رنگ کنید- اغلب این را در بخش معرفی خواهید یافت. همچنین نکات کلیدی و حقایق همچون اعداد و تاریخ ها را پر رنگ کنید. زمان نخواهید داشت که هر پاراگراف را در طول آزمون ریدینگ تافل با جزئیات بخوانید و تمرین منظم این سرعت خواندن و روانی شما را بالا می برد.

۴- پس از دفعه ی اول یا دوم ریدینگ تان، یادداشتهایی سریع بردارید تا وقتی به پاسخ سؤالات نگاه می کنید، در زمان صرفه جویی کنید.

۵. اگر شما با موضوع متن ناآشنا هستید نگران نباشید. هر چیزی که لازم دارید برای جواب دادن به سوالات بدانید در متن در قسمت ریدینگ تافل شما خواهد بود و به هیچ دانش قبلی لازم نیست.

۶. روی سوالی که به طور کامل درباره اش مطمئن نیستید وقت زیادی نگذارید. اگر شما جواب سوال را نمی دانید، تلاش کنید تا هر جوابی را که احساس می کنید درست نیست، حذف کنید. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که برای سوالات و جواب هایی که از آن ها مطمئن هستید، وقت کافی دارید!