نکاتی برای موفقیت در آزمون FCE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی برای موفقیت در آزمون FCE اشاره می کند که برای کسانی که قصد شرکت در آزمون First Certificate in English را دارند بسیار مناسب خواهد بود. پس اگر این آزمون را هدف خود قرار داده اید ین مطلب را از دست ندهید.

به نکاتی برای موفقیت در آزمون FCE توجه کنید:

نکاتی برای موفقیت در آزمون FCE
نکاتی برای موفقیت در آزمون FCE

اگر شما به زودی در حال برنامه‌ریزی برای شرکت در امتحان FCE هستید، تبریک می‌گوییم! داشتن این مهارت و مدرک، فوق‌العاده است  و در مسیر یادگیری انگلیسی واقعاً به شما کمک می‌کند.

۱- یادگیری را به دقایق آخر موکول نکنید
شما احتمالاً علاوه بر امتحان پیش روی خود کارهای دیگری برای انجام دادن دارید، اما اگر می‌خواهید که بهترین باشید – باید برنامه‌ای سازمان‌دهی شده داشته باشید و زمانی مناسب را صرف یادگیری کنید!
موکول کردن مطالعه و اصلاح به لحظات آخر به شما کمکی نخواهد کرد، چون قادر نخواهید بود به اندازه‌ی کافی بیاموزید. پس زمانی را که لازم دارید در اختیار خود قرار دهید، و آن وقت انجامش برایتان خیلی راحت‌تر می‌شود.

۲- با دوستان مطالعه کنید
خب، باید کمی حواستان به این مورد باشد! مطالعه با دوستان واقعاً عالی است – شما می‌توانید به باانگیزه کردن یکدیگر کمک کنید، یکدیگر را امتحان کنید و برای فهم بهتر چیزها از هم سؤال بپرسید. اما همان قدر که برقراری ارتباط اجتماعی با دوستان خود جالب خواهد بود، سعی کنید زمانی ثابت را برای مطالعه ی واقعی داشته باشید – و از آن زمان فقط برای داشتن بهانه ای برای با هم گشتن و تفریح کردن استفاده نکنید!

۳- رژیم غذایی خوبی داشته باشید
وقتی از امتحانی پیش روی خود استرس گرفته اید، خوردن فقط فست فود و نوشیدنی های جوشان پر از شکر واقعاً ترغیب کننده است. اما این‌ها در واقع به توانایی شما برای یادگیری بهتر صدمه می‌زنند!
به جای آن، سعی کنید تا رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید. این کار نه تنها باعث می‌شود تا شما احساس هشیاری بیشتر و خستگی کمتر داشته باشید، بلکه مواد مقوی موجود در غذاهای تازه و سالمی مانند میوه‌ها و آجیل‌ها حتی می‌تواند ذهن و تمرکز شما را تقویت کند.

۴استراحت کنید
در نهایت، واقعاً مهم است که وقت تفریح مداوم داشته باشید و کمی استراحت کنید! سعی نکنید تا یک دفعه کار زیادی را انجام دهید. همانطور که خسته‌تر می شوید، احتمال کمتری وجود دارد که مغز شما اطلاعات جدیدی را بپذیرد.
پس برنامه‌ی خود را گسترش دهید و به خود آسان بگیرید!