نکاتی برای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی برای آموزش زبان و روش هایی برای مطالعه بهتر و در نتیجه یادگیری موثر تر زبان اشاره می کند. این مطلب مفید را از دست ندهید.

نکاتی برای آموزش زبان
نکاتی برای آموزش زبان

به نکاتی برای آموزش زبان توجه کنید:

۱
متوجه باشید که این فقط شروع کار است. قوانین و اطلاعات فراهم شده در این مقاله تمام چیزهایی را که لازم دارید درباره ی گرامر انگلیسی بدانید به شما آموزش نخواهد داد. هدف این مقاله این است که نقش یک نقطه ی شروع را در مطالعات شما داشته باشد. موضوع واقعیِ گرامر انگلیسی پیچیده تر است، و شما اگر واقعاً بخواهید آن را بیاموزید باید وقت و تلاش زیادی را به آن اختصاص دهید.

۲
قوانین گرامر را مقایسه کنید. اگر شما در حال یادگیری انگلیسی به عنوان زبان دوم هستید، قوانین گرامر انگلیسی را با قوانین گرامر زبان بومی خود مقایسه کنید. بعضی جنبه ها مشابه خواهند بود در حالی که بقیه متفاوت خواهند بود.
•  وقتی قوانین مشابه هستند، به دانشی که از گرامر بومی خود دارید تکیه کنید تا در گرامر انگلیسی به شما کمک کنند.
•  وقتی قوانین متفاوت هستند، موقع مطالعه وقت و تمرکز بیش تری را در تمرین آن جنبه های گرامر انگلیسی اختصاص دهید.

۳
زیاد بخوانید. مردمی که زیاد می خوانند در نوشتار و گفتار خود در گرامر انگلیسی ماهرتر هستند.
•  این به کتب گرامر ارجاع نمی دهد. البته کتب گرامر کمک کننده هستند، اما اصلِ این گام اصلی متفاوت است.
•  کتاب، مجله، یا منابع نوشته شده ی دیگر به زبان انگلیسی را که از آن ها لذت می برید، بخوانید. شما هرچه بیش تر بخوانید، طبیعتاً با روشی که گرامر در سطح لغت، جمله، و پاراگراف استفاده می شود، آشناتر خواهید شد.

۴
•  به کلاس بروید. اگر شما در حال حاضر به مدرسه می روید، به دنبال یک کلاس انتخابیِ مخصوص باشید که روی گرامر تمرکز می کند یا یک موقعیت تدریس خصوصی را بیابید که در مدرسه تان برگزار شده است‌. اگر شما دوران مدرسه تان تمام شده است، به داشتن کلاس گرامر در مدرسه ی فوق دیپلم،ساختمان محل انجمن، یا کتاب خانه فکر کنید. شما می توانید به طور آنلاین هم به دنبال کلاس باشید.
برای گویشوران انگلیسی غیر بومی به دنبال کلاس هایی باشید که به خصوص برای شاگردانی طراحی شده اند که انگلیسی را به عنوان زبان دوم می آموزند.