تافل از ۰ تا ۱۰۰

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب مفصل آزمون تافل را معرفی می کند و تافل از ۰ تا ۱۰۰ و به همراه هر کاری که برای شرکت در تافل نیاز دارید انجام می دهد. پس با ما همراه باشید.

تافل از 0 تا 100
تافل از ۰ تا ۱۰۰

اما تافل از ۰ تا ۱۰۰ را با هم ببینیم:

موقع شرکت در تافل چه کار کنید

۱٫ به هر سوال جواب دهید
هرگز یک سوال را بدون جواب رها نکنید. تمام جواب هایی را که می دانید اشتباه هستند، حذف کنید و سپس حدس بزنید. شما برای ارائه ی جواب درست ۲۵% شانس دارید. موقعی که شما یک قسمت یا سوالی را تمام می کنید، تلاش کنید تا آن را از ذهن خود خارج کنید. خواه شما در حال خواندن، گوش کردن، یا جواب دادن به یک سوال هستید، تمام تمرکز خود را روی تمرینِ همان موقع بگذارید.
۲. رازهای قسمت ریدینگ
تافل iBT مشابه امتحانات تافل قبلی گرامر را به طور جداگانه مورد آزمایش قرار نمی دهد. شما همچنان لازم خواهید داشت تا اثبات کنید که فهمی قوی از گرامر در قسمت های اسپیکینگ و رایتینگ دارید‌. آشنا کردن خود با لغات آکادمیک اصلی کمک کننده است. کتاب های کمک کننده ای برای این هدف وجود دارند. به یاد داشته باشید که برای جواب دادن به سوالات لازم نیست تا هر لغت را در متن ریدینگ بدانید. خواندن را بدون گذاشتن یک دیکشنری در نزدیک خود تمرین کنید. موقعی که صحبت از سوالات به میان می آید، روی حیطه هایی تمرکز کنید که سوالات به آن ها مربوط هستند.
۳. رازهایی برای قسمت لیسنینگ
موقعی که شما در حال تمرین برای قسمت های لیسنینگ هستید، نوار یا سی دی را بیش از یک دفعه پخش نکنید. شما در امتحان واقعی هر چیز را فقط یک دفعه می شنوید. شما باید گوش های خود را آموزش دهید تا دفعه ی اول به طور کامل گوش کنید. در طول امتحان واقعی، بعد از این که جواب را انتخاب کردید به سوال لیسنینگ برنگردید.
۴. رازهایی برای قسمت اسپیکینگ
موقعی که زمان جواب دادن است، یک یا دو لحظه درنگ ایرادی ندارد. با این حال، بهترین حالت این است که جواب ها را تا جایی که وقت است کامل کنید‌. اگر شما چند ثانیه وقت اضافی دارید، می توانید در یک نتیجه گیریِ کوتاه چیزها را خلاصه کنید‌. برای تلفظ ضعیف از شما نمره کم خواهد شد، پس تلاش نکنید تا از لغات سخت که نمی توانید به درستی بگویید، استفاده کنید.

برای آمادگی در آزمون تافل چه کاری انجام دهیم:

۱- از امتحانات آزمایشی استفاده کنید
بهترین روش آماده شدن برای تافل این است که در امتحانات آزمایشی شرکت کنید. اگر در کلاس تافل شرکت کنید، معلمتان منبع زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. اگر شما خودتان در حال مطالعه برای تافل هستید، باید تعداد کمی منابع اصلی بخرید. کتابی را پیدا کنید که دارای تمرین، لغت، امتحانات آزمایشی، سی دی، و جواب های توضیحی باشد. احتمال دارد که شما نخواهید از اول به آخر کتاب را کار کنید. روی قسمت هایی کار کنید که برای شما چالش برانگیزترین قسمت است.
۲‌.یک مدرس پیدا کنید
یک معلم انگلیسی Native قابل اعتماد که اطلاعات زیادی درباره ی تافل دارد یکی از بهترین منابعی است که یک شاگرد می تواند داشته باشد. شما سوالات زیادی خواهید داشت که کتابتان نمی تواند جوابش را مهیا کند. شاگردان ناامید اغلب تسلیم می شوند. مهم است که شما شخصی را داشته باشید تا به سوالاتتان جواب دهد و موقعی که احساس ناامیدی دارید شما را تشویق کند‌. اگر شما نمی توانید از پس مخارج یک معلم یا معلم خصوصی برآیید، شاگردی را پیدا کنید که قبلاً برای امتحان مطالعه کرده است. گاهی شاگردان دیگر می توانند نکات فوق العاده ای را در اختیارتان قرار دهند و در سوالات گرامر به شما کمک کنند. شما احتمالاً قادر خواهید بود تا به شاگردان دیگر هم در مورد سوالاتشان کمک کنید.
۳. بنیه ی خود را  تقویت کنید
نوشتن امتحان تافل وقت زیادی می برد. اگر در امتحان کاغذ محور شرکت می کنید تقریباً ۲.۵ ساعت طول خواهد کشید. iBT طولانی تر است. شما می توانید انتظار داشته باشید که ۴ ساعت پشت کامپیوتر باشید. خیلی از شاگردان، ظرفیت توجهِ تقریباً دو ساعتی دارند. این حداکثر مدت بیش تر کلاس ها است. بعد از این مدت زمان، عملکرد شروع به تضعیف شدن می کند. اگر شما جلسات مطالعه ی خود را برای یک یا دو ساعت تنظیم کنید، مغزتان آماده ی چهار ساعت کار کردن نخواهد بود. با جلسات مطالعه ی کوتاه شروع کنید، و آن را به مدت طولانی تر برسانید.

نکات شرکت در روز آزمون تافل

۱. آماده برسید
اگر شما با تمام چیزهایی که لازم دارید به مرکز امتحان برسید، احساس آرامی و آماده بودن خواهید داشت‌. موقعی که شما نگران هستید، حافظه تان هم کار نمی کند. مطمئن شوید که دقیقاً می دانید چه طور به مرکز امتحان برسید و کجا می توانید پارک کنید‌. پول کافی برای پارک کردن داشته باشید. اگر در حال نوشتن امتحان کاغذ محور هستید، باید تعدادی مداد، یک تراش و تعدادی پاک کن داشته باشید که سیاه نمی کند.
۲. زمان بندی خوبی داشته باشید
برنامه ریزی کنید که حداقل ۳۰ دقیقه زودتر به مرکز امتحان برسید. یک ساعت مچی ببندید. به خصوص اگر در امتحان کامپیوتری شرکت می کنید این مهم است. بعضی از اتاق های امتحان ساعت ندارند. در امتحان iBT یک ساعت روی صفحه ی نمایش وجود دارد، با این حال، شما همچنان باید یک ساعت مچی ببندید تا مطمئن شوید که سر وقت رسیدید! در طول امتحان، با دقت خیلی زیاد حواستان به زمان باشد. خیلی از شاگردان در تافل عملکرد ضعیفی دارند چون زمان خیلی زیادی را صرف سوالات سخت می کنند. بین قسمت ریدینگ و لیسنینگ وقت استراحت وجود ندارد.
۳. مهارت های تایپ خود را ارتقا دهید
شما باید جواب های خود را در کامپیوتر پر کرده و مقاله تان را تایپ کنید. اگر شما برای تایپ کردن به تعداد کمی از انگشتان اتکا می کنید، ارتقای مهارت های تایپ کردن خود را قبل از شرکت در تافل در نظر بگیرید. مطمئن شوید که برای تایپ کردن با صفحه کلید QWERTY اعتماد به نفس دارید. اگر اعتماد به نفس ندارید، تمرین تایپ کردن را به طور آنلاین جستجو کنید. حتی اگر مهارت های تایپ شما قوی است، تلاش کنید تا امتحانات آزمایشی را در دستگاه های دیگر انجام دهید.
۴. در یادداشت کردن به یک متخصص تبدیل شوید
همان طور که شما در تافل iBT شرکت می کنید، قادر خواهید بود تا در هر قسمت یادداشت بردارید. یادداشت برداشتن آزاد است چون این یک مهارت مهم است که شما برای شرکت در دوره های دانشگاه یا کالج لازم دارید. همان طور که شما مطالعه می کنید، یادداشت کردن ایده ی اصلی آن چه که می خوانید و می شنوید را به همراه جزئیات اصلی تمرین کنید.