Listening تافل

Listening تافل
در قسمت listening تافل چهار تا شش lecture و دو تا سه مکالمه پخش خواهد شد. هر کدام از lecture ها حدود ۳ تا ۵ دقیقه زمان می برند و بعد از شش سوال از داوطلب پرسیده می شود. همچنین هر مکالمه سه دقیقه زمان می برد و سه سول از آن پرسیده می شود. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب سیر تا پیاز listening تافل را برایتان رو می کند. از دانلود منابع listening تافل تا کتاب ها و نمونه سوالات را برایتان معرفی می کند.

listening تافل
listening تافل

مهم ترین نکته برای listening تافل مهارت note taking یا یادداشت برداری می باشد. چون اول فایل برای شما پخش می شود و بعد سوالات پرسیده می شود. هر نکته ، عدد ، اسم خاص و کلمه مورد اهمیتی باید مورد یادداشت قرار بگیرد چون می تواند یکی از سوالات باشد.
اما اگر شما هم به دنبال دانلود listening تافل هستید بهترین جا Quick Prep سایت ets می باشد. با داشتن ۶ تمرین مجزا راحت می توانید با تافل آشنا شوید. همچنین TOEFL iBT Test Sample Questions Software هم منبع قابل اعتماد دیگری است که متاسفانه با Apple دوستان کنار نمی آید و باید در windows اجرا شود.
اما برای تقویت listening تافل باید بتوانید مهارت های متفاوتی را در خود ارتقا دهید:
Main idea را پیدا کنید. خوب سوال اینجاست که چطور؟ معمولا جملات اول بسیار مهم هستند و جایگاه واقعی موضوع اصلی هستند.
همه لهجه ها مهم اند. این باور غلط در مورد تافل که فقط لهجه آمریکایی را دارد کاملا اشتباه است. لهجه British هم مهم است.
اگر باهوش باشید با نگاه کردن به عکسی که در lecture پخش می شود می توانید سرنخ هایی پیدا کنید. تخته سیاه ، کلاس و هر چیزی می تواند شما را با محیط listening آشنا تر کند.
حدس بزنید. بله آزمون تافل اینترنتی همانند کنکور دانشگاه نیست و نمره منفی ندارد. اگر متوجه سوالی نشدید شانس خود را امتحان کنید و یک گزینه را انتخاب کنید.
به TED Talk گوش کنید. شاید مستقیما به تافل مربوط نشود ولی بسیار برای بهبود listening مناسب است.
برای شرکت در دوره های آموزش تضمینی TOEFL iBT با شماره تفن های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.