تکنیک های رایتیگ Independent تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تکنیک های رایتیگ Independent تافل را مورد اشاره قرار می دهد که برای همه زبان آموزان قابل استفاده می باشد. حتما این موارد را بارها و بارها تمرین کنید.

تکنیک های رایتیگ Independent تافل
تکنیک های رایتیگ Independent تافل

به تکنیک های رایتیگ Independent تافل توجه کنید:

۱- تعدادی جمله ی الگویی مقدماتی یاد بگیرید که می توانید به راحتی استفاده کنید

ممتحن های تافل به توانایی شما برای تولید انواع مختلف جمله نگاه می کنند. جعبه ابزار خود برای اتصال دهندگان مختلف انگلیسی را بسازید، مانند but، however و although. نوشتن جملات را تمرین کنید و از آنها در پاسخ تافل خود استفاده کنید. اگر تنها از جملات ساده ی کوتاه استفاده کنید، پاسخ تان نمره ی بالایی دریافت نخواهد کرد. لازم نیست که متخصص گرامر باشد اما حتماً باید تنوع جمله از خود نشان دهید.

۲- نمونه های تافل را بخوانید.

در روز آزمون تافل حق انتخابی در موضوع خود نخواهید داشت.

موضوع یک سورپرایز کامل خواهد بود.

با اینحال، ETS (طراحان آزمون تافل)، نمونه های موضوعات را در وبسایتشان منتشر می کنند. اگر این ها را بخوانید، آمادگی بیشتری خواهید داشت.

دنبال کلمات کلیدی بگردید که بارها در متن ها تکرار می شوند، مثل prefer یا oppose و مطمئن شوید که معنای آنها را متوجه می شوید و می دانید چگونه به سؤالاتی که می پرسند پاسخ دهید.

۳- ایده ای داشته باشید (یا تظاهر به داشتن آن کنید).

نگویید که نظری ندارید.

این یک مقاله ی استدلالی است. در بسیاری از فرهنگها مردم نظراتشان را مستقیماً بیان نمی کنند- اما باید در مقاله ی مستقل تافل این کار را انجام دهید. اگر داشتن یک عقیده و بیان محکم آن برایتان جدید است، پس تمرین کنید. وقتی چیزی را می خوانید یا به چیزی گوش می دهید، فکر کنید: «آیا موافق هستم یا مخالف؟ از این ایده حمایت می کنم یا مخالف آن هستم؟»

با یک دانش آموز دیگر قهوه صرف کنید و به بحث درباره ی وقایع اخیر بپردازید. صحبت راجع به نظراتتان باعث می شود نوشتنشان ساده تر شود. در روز آزمون تافل، طرفی را انتخاب کنید که می توانید بهتر راجع به آن بحث کنید، حتی اگر عقیده ی واقعی تان نیست. اگر نظری درباره ی موضوع تافل ندارید، یکی ابداع کنید.