لیسنینگ تافل و هر آنچه باید در آن انجام دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد لیسنینگ تافل و هر آنچه باید در آن انجام دهید را در خلاصه ترین حالت ممکن در زیر می آورد. از فرمت و زمان آزمون تا روش هایی برای موفقیت را در زیر ببینید.

اما لیسنینگ تافل و هر آنچه باید در آن انجام دهید چه مورادی را شامل می شود:

لیسنینگ تافل و هر آنچه باید در آن انجام دهید
لیسنینگ تافل و هر آنچه باید در آن انجام دهید

لیسنینگ، قسمت دوم در تافل است که شما درست بعد از ریدینگ به آن می رسید و انجامش می دهید. تمرین های لیسنینگ تافل شامل کلیپ های صوتی کوتاه تا متوسط است و از سخن رانی ها گرفته تا صحبت های آکادمیک و مکالمات و دیالوگ های غیر جدی تر.
این قسمت می تواند از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول بینجامد و ۳۴ تا ۵۱ سوال دارد. این قسمتِ خیلی سختی از امتحان است، و برای بسیاری از افراد سخت ترین قسمت است.
لیسنینگ به طور مسلم می تواند چالش برانگیز باشد: فهمیدنِ زبان گفتاری، مستلزم عادت کردن به لحن و سرعت صحبت است. حتی احتمال دارد که از زبان عامیانه استفاده شود.
همچنین، بیش تر کلیپ های صوتی فقط یک دفعه پخش می شوند. این به آن معنا است که برای فهمیدن محتوا موقعیت دومی ندارید، مانند قسمت های ریدینگ یا رایتینگ. داشتن دایره ی لغات خوب هم برای عملکرد عالی در لیسنینگ تافل لازم است.
خبر خوب این است که تمرین لیسنینگ می تواند جالب باشد. لازم نیست که همیشه جدی یا آکادمیک باشد، و لازم نیست که استرس آور باشد. شما می توانید تمرین لیسنینگ تافل را در فعالیت ها و حتی سرگرمی ها روزانه ی خود داشته باشید!
در این پست، ما به بعضی از منابع فوق العاده ی لیسنینگ می پردازیم که شما می توانید از آن ها برای آماده کردن خود برای روز امتحان استفاده کنید.
اما قبل از این که شروع به گوش کردن کنید، بیایید تا به مهارت هایی اصلی بپردازیم که باید روی آن ها تمرکز کنید.
مهارت هایی که شما برای لیسنینگ تافل لازم خواهید داشت
اول از همه شما باید بدانید که موقع آماده شدن برای قسمت لیسنینگ تافل روی چه چیزی کار کنید. این ها مهارت هایی هستند که به موفقیت شما کمک خواهند کرد:
•  توانایی فهم آن چه که گفته شده یا مورد بحث قرار گرفته شده است.
•  دانش لغات تکی و عبارات (لغات خوب)
•  توانایی فهم سریع معنای عمومی بدون این که روی قسمت هایی که متوجه نمی شوید گیر کنید.
•  با لهجه های مختلف خوب جلو بروید (آمریکایی، انگلیسی، استرالیایی، نیوزیلندی).
•  دانستن این که چه طور یادداشت های موثری بردارید (چون بیش تر تمرین های لیسنینگ فقط یک دفعه دیالوگ ها را پخش می کنند).