نکاتی برای لیسنینگ آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ضعف بسیاری از داوطلبین تافل را در لیسنینگ می داند. به نکاتی برای لیسنینگ آزمون تافل توجه کنید و سعی کنید از این نکات در بخش listening نهاین استفاده را بکنید.

نکاتی برای لیسنینگ آزمون تافل
نکاتی برای لیسنینگ آزمون تافل

۱٫هنگام شنیدن یادداشت برداری کنید

در بخش آزمون شنیداری تافل شما به کلیپ های صوتی گوش می دهید و سپس سوالات مربوط به آنرا پاسخ میدهید ، اما بخش سخت آن اینست که شما فقط یکبار به کلیپ صوتی گوش می دهیدو انتظار میرود در حین گوش کردن به سوالات پاسخ دهید و براخلاف بخش خواندن نمی توانید به سوالات و کلیپ های قبلی بازگردید.

به این دلیل است که باید در حین گوش کردن یادداشت برداری کنید.اینکار به شما کمک می کند ازموضوعات اصلی و گوینده اطلاع حاصل کنید وراحت تر به سوالات پاسخ دهید.

  1. به سوالاتی که مجدداً پخش می شوند بیشتر توجه کنید

سوالاتی که مجدداً پخش می شوند با کلیپ های صوتی که به شما اجازه بازپخش آنها داده می شود تفاوت دارند.بدلیل اینکه پاسخ سوال میتواند در آن بخش خاص از کلیپ یافت شود به قسمتی که مجددا پخش می شود بیشتر توجه کنید.

حتی اگر شما بیشتر کلیپ صوتی را بخاطر داشته باشید یا از جزئیات یادداشت برداری کرده باشید،به قسمت بازپخش شده توجه کنید برای اینکه اطلاعات کلیدی را از دست ندهید.

نکاتی جهت الگوی صحبت کردن در تافل

۱٫ازکاغذ چرک نویس جهت برنامه ریزی مطلبی که میخواهید بگویید استفاده کنید

بدلیل اینکه فقط یکبار فرصت صحبت کردن دارید،باید ایده روشنی برای گرفتن نمره بالا داشته باشید.بنابراین استفاده از کاغذ چرک نویس جهت برنامه ریزی برای آنچه می خواهید بگویید ایده ی هوشمندانه ای است.

۲٫به متن های آزمون خواندن و کیلیپ های صوتی توجه کنید

برای وظایف ۳و ۴بخوانید و گوش دهید،و برای وظایف ۵و ۶ هم بخوانید و هم گوش دهید.از آنجایی که متن را یکبار میخوانید و به هر کلیپ صوتی یک مرتبه گوش می دهید ، از اینکه جزئیات متن ها و کلیپ های صوتی را یادداشت کرده اید مطمئن شوید. موفق باشید!