نکات لیسنینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به معرفی و تحلیل برخی از نکات لیسنینگ تافل می پردازد که می تواند برای شما بسیار مفید باشد. با ما همراه باشید تا این نکات عمومی را به خوبی بشناسید.

برخی از نکات لیسنینگ تافل :

نکات لیسنینگ تافل
نکات لیسنینگ تافل

۱: اخبار انگلیسی را تماشا کنید و به آن ها گوش کنید
یک روش عالی برای پیشرفت مهارت های لیسنینگ خود این است که ایستگاه های خبر انگلیسی مانند CNN و BBC را تماشا کنید.
با این حال، اگر این ایستگاه ها برای شما خیلی سخت هستند، به جای آن شما می توانید با وبسایت های خبر انگلیسی که برای زبان آموزان انگلیسی طراحی شده اند، شروع کنید. یک گزینه ی قابل اطمینان VOA Learning English است، که کلیپ های صوتی خبر را با سرعت کم تری در اختیار شما قرار می دهد.
منبع کمک کننده ی دیگر BBC Learning English است که داستان های خبری را به قدم های واضحی خُرد می کند و کلیپ های صوتی و همچنین تعریف لغات مرتبط را ارائه می کند.

۲: به پادکست های انگلیسی گوش کنید
روش دیگر پیشرفت مهارت های لیسنینگ خود این است که به پادکست های انگلیسی گوش کنید. پادکست ها به شما اجازه می دهند تا چگونگی صحبت گویشوران بومی به انگلیسی را گوش کنید. آن ها به طور مخصوصی کمک کننده هستند چون برای راهنمایی شما از ویدئو یا رونوشت استفاده نمی کنند، یعنی شما باید به طور کامل بر مهارت های لیسنینگ خود تکیه کنید تا آن چه را که گفته می شود متوجه شوید.
خیلی از پادکست ها از طریق iTunes و وبسایت های متنوعی قابل دسترس هستند. وبسایت یادگیری زبان ایران آکسفورد لیست مفیدی از پادکست های انگلیسی را ارائه می کند که شما می توانید آن را در آمادگی تافل خود سهیم کنید.

۳:  توانایی فهمیدن لهجه های انگلیسی مختلف
برای بیش تر گویشوران در لیسنینگ تافل لهجه ی آمریکای شمالی گذاشته می شود، اما شما حداقل به یک لهجه ی غیر آمریکایی هم گوش می کنید، که می تواند لهجه ی انگلیسی، استرالیایی، یا نیوزیلندی باشد.
اگر شما در اصل انگلیسی آمریکایی را مطالعه کردید، لازم نیست که خیلی درباره ی این نگران باشید. اما شما هنوز هم باید خود را در مقابل لهجه های غیر آمریکایی قرار دهید. بهترین روش آماده شدن این است که با گویشوران انگلیسی بومی صحبت کنید که متولد آمریکای شمالی نیستند. به علاوه، شما می توانید گوش کردن به ایستگاه های خبری و پادکست های غیر آمریکایی را امتحان کنید.
از طرف دیگر، اگر شما انگلیسی، استرالیایی، نیوزیلندی، یا یک فرم (غیر آمریکایی) متفاوتی از انگلیسی را مطالعه کردید، به طور مسلم باید خود را با مثال ها و داستان های جدید آشنا کنید.