رازهای آمادگی برای تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برخی از رازهای آمادگی برای تافل را به شما ارائه می دهد. این رازها اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسند اما مرور چند باره آنها همیشه مفید خواهد بود.

رازهای آمادگی برای تافل
رازهای آمادگی برای تافل

رازهای آمادگی برای تافل را با دقت بخوانید:

  • یادداشت کننده ای حرفه ای باشید

همان طور که تافل IBT را می دهید شما می توانید در هر قسمت یادداشت بردارید. اجازه ی یادداشت کردن را دارید چون این کار مهارت مهمی است که شما در درس های دانشگاه یا کالج لازم دارید. همان طور که مطالعه می کنید، یادداشت برداری درباره ی ایده ی اصلی آن چه که می خوانید و می شنوید و همین طور جزئیات اصلی را تمرین کنید. همان طور که به گزارش اخبار گوش می دهید، وب سایت ها را می خوانید، و تلویزیون می بینید، این کار را در طول روز انجام دهید.

  • به همه ی سوال ها جواب دهید

هرگز سوالی را بی پاسخ نگذارید. همه ی جواب هایی که مطمئنید اشتباه هستند را حذف کرده و سپس حدس بزنید. شما ۲۵% شانس دارید که جواب درست را  بدهید. وقتی قسمت یا سوالی را تمام می کنید، سعی کنید آن را از ذهن خود خارج کنید. چه در حال خواندن باشید یا گوش دادن یا سوالی را جواب دادن، همه ی تمرکز خود را روی تمرین پیش روی خود بگذارید.

  • رازهای قسمت ریدینگ

مانند امتحان های تافل قبلی، IBT گرامر را به شکل جداگانه امتحان نمی گیرد. شما هم چنان لازم است اثبات کنید که گیرایی قوی از گرامر قسمت های اسپیکینگ و رایتینگ دارید. آشنا کردن خود با لغات اصلی آکادمیک به شما کمک می کند. برای این هدف، کتاب های مفیدی وجود دارند. به یاد داشته باشید که شما لازم نیست همه ی لغات متن ریدینگ را بدانید تا به سوالات جواب دهید. خواندن را بدون داشتن دیکشنری تمرین کنید. وقتی به سوالات می رسید، روی جاهایی تمرکز کنید که به سوالات مربوط می شوند. متن را به طور سطحی مطالعه کنید، سوالات را بخوانید، سپس برای جزئیات بیش تر بخوانید. سوالات معمولا به همان ترتیبی که در متن هستند، می آیند. نوع سوالاتی را که در این قسمت از شما پرسیده خواهد شد، پیش بینی کنید. بیش تر ریدینگ ها یک سوال درباره ی ایده ی اصلی می پرسند. از هر ریدینگ حداقل دو سوال لغت از شما پرسیده خواهد شد. تعدادی سوالات پر جزئیات و سوالات استنباطی هم از شما می پرسند. شما وقتی نخواهید داشت تا دوباره همه ی متن را بخوانید.

برای شرکت در کلاس های تضمینی آموزش تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفرد تماس بگیرید.