الگوی ریدینگ و لیسنینگ آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد داوزلبین تافل اینترنتی را با الگوی ریدینگ و لیسنینگ آزمون تافل که دو بخش بسیار مهم هستند آشنا می کند . پس حتما با ما همراه باشید.

اما الگوی ریدینگ و لیسنینگ آزمون تافل چگونه است؟

الگوی ریدینگ و لیسنینگ آزمون تافل
الگوی ریدینگ و لیسنینگ آزمون تافل

الگوی امتحان تافل: قسمت ریدینگ

قسمت اولی که شما در تافل iBT‌ خواهید داشت قسمت ریدینگ است. طول این قسمت متنوع است. پس اگر شما هیچ سوال تجربی ای نداشته باشید، ریدینگ ۶۰ دقیقه طول خواهد کشید و شامل ۳۶-۴۲ سوال خواهد بود. اگر سوالات تجربی داشته باشید، ۸۰ دقیقه خواهد بود و شامل ۴۸-۵۶ سوال می شود.

کار اصلی شما این خواهد بود که متن ها را بخوانید و به سوالات مرتبط جواب دهید. هر متن ریدینگ طولانی است – معمولاً ۷۰۰ لغت – و شما در کل سه یا چهار متن خواهید داشت (اگر چهار متن داشته باشید، یکی از آن ها متن تجربی خواهد بود).

متون با موضوعات آکادمیک متنوعی سر و کار دارند، از تاریخ و هنر گرفته تا علم و روان شناسی. هر متن هم با ۱۲-۱۴ سوال همراه است (یا یک ‘مجموعه سوال’). هر قسمت از متن و مجموعه سوالات برای شما زمان بندی نشده است، پس مهم است که وقت خود را عاقلانه مدیریت کنید.

الگوی امتحان تافل: قسمت لیسنینگ

لیسنینگ هم مانند ریدینگ در طول و تعداد سوالات متنوع است و این به احتمال سوالات بدون بارِم و تجربی بستگی دارد. این قسمت می تواند از ۶۰ دقیقه و ۳۴ سوال باشد تا ۹۰ دقیقه و ۵۱ سوال.

لیسنینگ مهارت های شنیداری انگلیسی شما را مورد آزمایش قرار می دهد. در مجموع، شما به چهار تا شش سخن رانی و دو تا سه مکالمه گوش خواهید داد. هر سخن رانی سه تا پنج دقیقه طول می کشد و با شش سوال همراه است، در حالی که هر مکالمه تقریباً سه دقیقه طول می کشد و با پنج سوال همراه است. هر کلیپ صوتی فقط یک دفعه برای شما پخش خواهد شد.

معمولاً همان طور که شما به کلیپ گوش می کنید، این فرصت برایتان فراهم می شود که عکس گویشور (گویشوران) روی صفحه ی ‌مانیتور پخش شود. در طول سخن رانی، احتمال دارد که لغات یا مفاهیم مخصوص هم روی یک تخته سیاه برایتان نوشته شود. احتمالاً صدای یک یا چند گویشور را در کلیپ صوتی گوش می کنید. لهجه های انگلیسی مختلفی هم برایتان گذاشته خواهد شد (اگر چه بیش ترین لهجه ی گذاشته شده لهجه ی آمریکای شمالی خواهد بود).