نمره تافل برای پذیرش

نمره تافل برای پذیرش

در ذهن بسیاری از شما که مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید این سوال وجود دارد که چه نمره تافلی برای پذیرش در دانشگاه ها و یا کالج های خارجی مورد نیاز است. در این مقاله به نکاتی در ارتباط با نمره تافل برای پذیرش در دانشگاه ها و یا کالج ها می پردازیم.

اگر شما برای پذیرش در دانشگاههای خارجی در حال بررسی شرایط و ارایه مدارک لازم هستید بهتر است بدانید که داشتن مدرک زبانی یکی از ملزومات این مسیله است. برای پذیرش در دانشگاه های خارجی شما احتیاج به نمره تافل یا آیلتس دارید اما این نمره تافل برای پذیرش در دانشگاههای مختلف متفاوت است. البته در برخی دانشگاهها امکان ارایه مدرک زبان دیگری بغیر از نمره تافل یا آیلتس نیز امکان پذیر است که این امر به دانشگاه یا کالج مربوطه بستگی دارد.

نمره تافل برای پذیرش در دانشگاهها یا کالج های خارجی با توجه به شرایط آن دانشگاه پذیرنده و رشته مورد نظر شما و همچنین مقطع مورد نظر تحصیلی شما میتواند متفاوت باشد. نمره تافل برای پذیرش شما همچنین به رتبه دانشگاه مورد پذیرش شما نیز رابطه مستقیم دارد. به طور کلی نمره تافل برای پذیرش در کشورهای انگلیسی زبان بالاتر بوده بطوری که شما احتیاج دارید تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشید.

هرچه دانشگاه یا کالج مورد نظر شما از رتبه علمی بالاتر و بهتری برخوردار باشد، نمره تافل شما برای پذیرش  بالاتر خواهد بود که این مسیله امری طبیعی است. این امر بطوریست که امتیاز تافل برای پذیرش در دانشگاه های عالی رتبه بسیار بالا میباشد که برای دانشجویان کسب نمره تافل برای پذیرش در این دانشگاه ها بسیار سخت است.

بطور کلی، کسب نمره ۱۰۰ و بالاتر از آن در آزمون تافل نمره تافل مطلوبی برای پذیرش در دانشگاه ها محسوب میشود. زیرا نمره تافل برای پذیرش در دانشگاه های خوب میبایست در حدی باشد که نشان دهنده این امر است که شما از توانایی خوبی در زبان انگلیسی برخوردار هستید. با داشتن نمره تافل ۱۰۰ به بالا برای پذیرش میتوانید مطمین باشید که تقریبا پذیرش شما در هر دانشگاهی بدون مشکل خواهد بود.

اما اگر نمره تافل برای پذیرش در دانشگاه زیر نمره ۶۰ باشد ، میتوان برداشت کرد که شما توانایی زبانی لازم برای پذیرش در دانشگاه های خارجی را ندارید و این نمره کار شما را در برنامه پذیرشتان مشکل میکند.

در این میان دانشگاه هایی نیز هستند که نمره تافل برای پذیرش در آنها بین ۶۰ تا ۱۰۰ میباشد.

این اطلاعات در سایت دانشگاه های مورد نظر شما نیز قابل دسترسی میباشد.

 آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مفتخر به برگزاری دوره های مختلف در زبان های خارجی میباشد. این موسسه همچنین در حال برگزاری دوره های آمادگی آزمون تافل به شکل گروهی ، خصوصی و فشرده نیز میباشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با توجه به زمان شما ، سطح شما و نیاز شما دوره های مناسب شما را به شما ارایه میدهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های ۸۸۸۹۱۶۶۹ و ۸۸۹۳۴۴۷۵ با مشاوران آموزشگاه ایران آکسفورد در ارتباط باشید.