بخش اسپیکینگ تافل چگونه نمره‌ دهی می‌شود؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این مسئله اشاره می کند که بخش اسپیکینگ تافل چگونه نمره‌ دهی می‌شود؟ پس با ما همراه باشید تا بتوانید به سیستم نمره دهی تافل بیشتر آشنا شوید.

بخش اسپیکینگ تافل چگونه نمره‌ دهی می‌شود؟
بخش اسپیکینگ تافل چگونه نمره‌ دهی می‌شود؟

اما بخش اسپیکینگ تافل چگونه نمره‌ دهی می‌شود؟

اول از همه بیایید راجع به محتوا صحبت کنیم.

شما ۴۵ ثانیه برای صحبت درباره‌ی سؤال شماره ۱ و ۲، و ۶۰ ثانیه برای سؤال شماره ی ۳، ۴ و ۵ دارید. از شما انتظار می‌رود بخش اعظم این زمان را با انگلیسی خوب پر کنید که نشان‌دهنده‌ی گرامر صحیح و دایره واژگان قوی است. منظور این نیست که باید ممتحن را با لغات انگلیسی قلمبه سلمبه تحت تأثیر قرار دهید. کاری که باید بکنید این است که گفتارتان را ساده و از لحاظ گرامری صحیح نگه دارید.

مسئله‌ی دوم انتقال معنا است

این جا است که مساله ی تلفظ به میان می آید. ممتحن، شما را بر مبنای واضح بودن جواب‌تان قضاوت می کند. اگر فهم لغات مخصوصی به دلیل تلفظ سخت است، احتمال دارد که از نمره ی اسپیکینگِ شما کم شود. به این دلیل است که مطالعه ی قالب های اسپیکینگ به انگلیسی در قسمت برنامه ی استراتژی ساده ی اسپیکینگ اهمیت دارد. اگر شما این قالب‌ها را تمرین کرده و تلفظ را درست یاد بگیرید، به احتمال کمتری در اسپیکینگ اشتباه خواهید کرد. همچنین مهم است که در سطحی خوب صحبت کنید تا اعتماد به نفس‌تان را در آزمون تافل نشان دهد. اگر خیلی یواش صحبت کنید امتیاز از دست خواهید داد چون شاید جزئیات واضح نباشند و اگر ممتحن فکر کند از توانایی‌های انگلیسی‌تان اطمینان ندارید شاید امتیاز کسر کند.

در درجه‌ی سوم بحث ساختار است

این به چگونگی سازمان دهی و ارائه ی محتوای شما به خواننده بستگی دارد. قسمت اسپیکینگ همچنین به توانایی شما برای سازمان دهی افکارتان نمره می دهد و آن ها را به روشی منطقی ارائه می کند. ما همچنین تمام استراتژیِ ساختارِ ساده و موثر را در قسمت  English Simple SPEAKING در برنامه پوشش می دهیم. خیلی مهم است که این ساختار برای هر سؤال را درک کنیم، تمرین کنیم و به کار ببریم؛ چراکه ضمانت نمره‌ای بهتر خواهد بود و آزمون را برای‌تان به مراتب آسان‌تر می‌کند.