بخش اسپیکینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بخش اسپیکینگ تافل و جزییات آن را به صورت خلاصه در زیر به همراه زمان بندی و تکنیک های آن می اورد. پس خوب به انها توجه کنید.

بخش اسپیکینگ تافل شامل چه مواردی است:

بخش اسپیکینگ تافل
بخش اسپیکینگ تافل

اسپیکینگ دو نوع تسک دارد: Integrated و Independent .

اسپیکینگ Integrated از شما می خواهد که شفاهاً به پرسشی پاسخ دهید که توسط متنی کوتاه یا کلیپی صوتی معرفی شده است.

اسپیکینگ Independent از شما می خواهد که به پرسشی بر اساس تجارب و نظرهای خود پاسخ دهید. کلاً شش تسک وجود دارند و کلّ بخش تنها ۲۰ دقیقه زمان می برد. کلّ آزمون تافل چهار ساعت زمان می برد پس می بینید که ۲۰ دقیقه زمان زیادی نیست.

برخلاف خلاصه بودن نسبی آن، بخش اسپیکینگ خواهان تمرین بسیار زیادی است. چرا؟ جدای از موارد بدیهی- شما می خواهید که نمره ی بالایی در تافل بگیرید، نه؟- شما باید یاد بگیرید تا زمان جواب هایتان را تنظیم کنید و سرعت گفتار خود را کنترل نمایید. شما نهایتاً ۶۰ ثانیه برای ضبط هر جواب خواهید داشت، پس خیلی تند یا خیلی کند نمی توانید صحبت کنید.

همچنین باید روی تلفظ خود کار کنید. شما به عنوان یک گویشور غیر بومی انگلیسی احتمالاً لهجه خواهید داشت و ایرادی هم ندارد اما کار کردن بر روی تلفظ صحیح لغات برای بهتر شدن در انگلیسی صحبت کردن به طور عمومی نقش حیاتی دارد، نه صرفاً برای امتحان.

آیا برای بخش اسپیکینگ تافل نیاز به تمرین دارم؟

بله، اسپیکینگ قطعاً نیاز به توجه شما دارد! اما دقیقاً باید بر روی چه چیزی تمرکز کنید؟

ایده ی اصلی این است که بدانید چگونه پاسخ های واضح برای پرسش ها و موضوعاتی که به شما داده شده، درست کنید. برای این کار باید بتوانید راجع به چیزی برای گفتن فکر کنید (سریع) و سپس آن را ارائه کنید (حتی سریع تر) با استفاده از گرامری خوب. ضرورتی ندارد که گرامر پیچیده باشد، اما باید صحیح باشد. درک واضح و استفاده ی مناسب از زمان های گذشته ی ساده و زمان های حال بسیار مفید تر از اینست که از صورت های فعلی آینده ی کامل استمراری گم شوید.

پس از گرامر نوبت واژگان می رسد.