الگوی امتحان تافل: توضیح ساختار امتحان و نمره دهی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به الگوی امتحان تافل: توضیح ساختار امتحان و نمره دهی و نکات کلی این ازمون آمریکایی می پردازد. حتما این مطلب را قبل از انتخاب تافل خوب بخوانید.

اما الگوی امتحان تافل: توضیح ساختار امتحان و نمره دهی چگونه است:

الگوی امتحان تافل: توضیح ساختار امتحان و نمره دهی
الگوی امتحان تافل: توضیح ساختار امتحان و نمره دهی

به منظور آماده شدن به طور موثر برای تافل، شما باید الگوی امتحان تافل را متوجه شوید: ساختار امتحان چه طور است، چه نوع سوالاتی از شما پرسیده می شود، و در نهایت چه طور می توانید از این اطلاعات استفاده کنید تا روز امتحان امتیاز بالایی بگیرید.

ما در این راهنما، الگوی تافل را برای کل امتحان و همین طور هر قسمت از امتحان مشخص می کنیم. در طول راه، ما نکات کلیدی را برای شما فراهم می کنیم تا از الگوی امتحان تافل به سود خود استفاده کنید و خلاصه ای از ساختار تافل بر مبنای کاغذ را هم برایتان ارائه می کنیم.

الگوی کلی امتحان تافل چیست؟

تافل iBT یک امتحان کامپیوتری با چهار قسمت است: ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ، و رایتینگ. شما برای هر قسمت از یک مهارت اصلی استفاده خواهید کرد (پس شما در ریدینگ صفحات را می خوانید و در لیسنینگ به کلیپ های صوتی گوش می کنید)، به همراه تعدادی سوال یا تمرین که مستلزم استفاده از مهارت های انتخاب چهار گزینه ای است‌.

تمام قسمت ها زمان بندی شده است. شما همیشه ۲۰ دقیقه برای اسپیکینگ و ۵۰ دقیقه برای رایتینگ وقت دارید.

با این حال، قسمت های ریدینگ و لیسنینگ بنا بر سوالات بدون بارِم و تجربی در زمان بندی متفاوت هستند. ریدینگ از ۶۰ تا ۸۰ دقیقه طول می کشد، در حالی که لیسنینگ از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می انجامد. هیچ نشانه ای وجود نخواهد داشت که به شما بگوید کدام سوالات تجربی هستند و کدام ها نیستند، پس زمان خیلی زیادی را صرف نگرانی در این باره نکنید – فقط بهترین تلاش خود را صرف تمام سوالات کنید!

در نهایت، شما وسط امتحان بین قسمت های لیسنینگ و اسپیکینگ یک وقت استراحت ۱۰ دقیقه ای خواهید داشت. این وقت استراحت اجباری است، و به این معنا است که شما باید از آن استفاده کنید. احتمال دارد که شما در طول امتحان هم استراحت کنید، اما قادر نخواهید بود که زمان را برای این گونه استراحت نگه دارید.

احتمال دارد که شما در تمام قسمت های امتحان یادداشت بردارید. سرپرست مرکز امتحان یک کاغذ یادداشت و مداد به شما می دهد تا استفاده کنید. یک هدفون به همراه میکروفن هم در اختیار شما قرار می گیرد تا از آن ها برای گوش کردن به کلیپ های صوتی و ضبط کردن جواب های اسپیکینگ خود استفاده کنید.