نکات تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در بخش آموزش تافل خود امروز به نکات تافل اشاره می کند. این نکات بسیار کلی هستند و برای هر نمره ای و هر سطحی مناسب است.

نکات تافل
نکات تافل

از این نکات تافل برای موفقیت در آزمون تافل استفاده کنید.

هر روز از زبان انگلیسی استفاده کنید

هر روز زمانی را فقط به برقراری ارتباط به انگلیسی اختصاص بدهید. هر وقت آزادی که پیدا کردید را صرف گوش دادن، خواندن، حرف زدن و نوشتن به انگلیسی کنید.

بنویسید

با استفاده از لغات جدید و اصطلاحات عامیانه، ایمیل بفرستید، برای خود یادداشت بردارید و یادآوری های روزانه بنویسید. این کار به ساختار بندی جملات و لغات کمک می کند.

گوش بدهید

به موسیقی، اخبار آن لاین، رادیو، تلویزیون و فیلم های انگلیسی گوش بدهید. هر چه بیش تر گوش بدهید، لغات و اصطلاحات بیش تری را متوجه می شوید. موسیقی به شما در دریافت ریتم و الگوهای تاکیدی انگلیسی گفتاری کمک می کند. با دقت به لغات گوش بدهید.

بخوانید

خواندن بهترین راه تقویت لغات شماست. منابع خواندنی انگلیسی زبان- روزنامه ها، مجلات، کتاب ها و وب سایت ها- همیشه در دسترس هستند.

نکته ی اسپیکینگ

با صدای بلند و واضح و با تلفظ و لهجه ی خوب روی اسپیکینگ تمرکز کنید. سعی کنید به منظور خوب و روان بودن حرف هایتان، در صحبت ها ی گروهی شرکت کنید. بعد از عبارات حرف اضافه مکث کنید. به صحبت هایتان هیجان و احساس اضافه کنید. همان گفتارها را در زبان خود تمرین کرده و بعد سعی کنید تا ژست ها و احساسات مشابه را وقتی که از زبان انگلیسی استفاده می کنید، با آن مطابقت دهید.

یک دفتر وقایع روزانه داشته باشید

کارهایی که در حال انجامشان برای آماده شدن و رفتن به کالج انجام هستید و وقایع دیگر زندگی روزانه ی خود را بنویسید. این راهی عالی برای نظم دادن به افکارتان و تمرین انگلیسی نوشتاری است. شما قادر خواهید بود پیشرفت خود را دنبال کنید. برای خودتان و بلند بخوانید.

تایپ با کیبورد QWERTY را تمرین کنید

برای امتحان از یک کیبورد کامپیوتریِ استاندارد به زبان انگلیسی (QWERTY) استفاده می شود. تایپ کردن را با کیبورد QWERTY تمرین کنید تا با کلیدها و ساختار آن آشنا شوید.

نکاتی برای موفقیت در روز امتحان

  • لباسی راحت برای هرنوع دمای اتاقی به تن کنید.
  • یک صبحانه ی خوب بخورید.
  • حداقل نیم ساعت زودتر به محل برگزاری امتحان برسید.
  • با دقت مسیرها را دنبال کنید تا از هدر رفتن وقت جلوگیری کنید.
  • وحشت نکنید. روی تمرین مقابل خود متمرکز شوید. به سوال هایی که قبلا جواب داده اید فکر نکنید.
  • وقت زیادی را صرف یک سوال نکنید.
  • سوال ها را خالی نگذارید. اگر از جواب خود مطمئن نیستید، بهترین انتخاب ممکن را کنید.
  • سرعت خود را برای پاسخ به هر سوال تنظیم کنید و در پایان کار شتاب نکنید.