تبدیل نمره تافل به آیلتس

تبدیل نمره تافل به آیلتس

دانشگاه استانفورد انگلیس به عنوان مثال با اینکه یک دانشگاه در کشور انگلیس است هم آزمون آیلتس و هم آزمون تافل را برای شرکت در دوره های آکادمیک خود از دانشجویان بین المللی قبول می کند. تبدیل نمره تافل به آیلتس شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد اما به هیچ عنوان این طور نیست.
برای تحصیل در اکثر دانشگاه ها اینکه شما به عنوان مثال در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید و یا کار می کنید نمی تواند نیاز شما را از آزمون های زبان انگلیسی کم کند. به هر حال این دانشگاه ها از شما این مدارک را می خواهند. پس سعی کنید قبل از اینکه برای پذیرش دانشگاه ها اقدام کنید تکلیف مدرک زبان خود را مشخص کنید.

تبدیل نمره تافل به آیلتس TOEFL to IELTS Comparison در ابتدای این راه به شما کمک می کند تا بهتر در آزمون مورد نظر خود شرکت کنید و نمره آزمون مناسب خود را انتخاب کنید. اما قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که آزمون آیلتس آکادمیک را می توان با تافل سنجید زیرا آزمون تافل iBT کاملا برای مقاصد دانشگاهی برنامه ریزی شده است و آزمون IELTS General که بیشتر برای کار و مهاجرت مناسب است را نمی توان به درستی با آزمون تافل اینترنتی سنجید. در زیر توجه شما را به جدول تبدیل نمره تافل به آیلتس جلب می کنیم:

تبدیل نمره تافل به آیلتس
تبدیل نمره تافل به آیلتس

شاید اینجا این سوال پیش بیاید که تافل راحت تر است یا آیلتس ؟ جواب منطقی به این پرسش در جدول تبدیل نمره تافل به آیلتس که در بالا آورده شده است نشان داده شده. ممولا به عنوان مثال برای گرفتن نمره ۷ در آیلتس باید حدود ۲۸ تست را از ۴۰ تست درست بزنید اما در تافل باید ۲۴ تست از ۳۰ تست را در آزمون تافل درست بزنید. شاید این کار در عمل دشوار تر باشد اما ساختار تافل کمک می کند که شما راحت تر به جواب درست برسید. پس هر دو آزمون استانداردند و منطقی و فقط شما باید سعی کنید در تبدیل نمره تافل به آیلتس جایگاه مناسب را پیدا کنید و دوره های آمادگی آیلتس و یا تافل آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را شروع کنید.