دو نوع مهارت در آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره ای آموزش تافل تضمینی در ایران می باشد. همه ما می دانیم که آزمون تافل یک آزمون برای سنجش چهار مهارت زبان انگلیسی است. اما باید بدانید که این چهار مهارت تنها یک نوع از مهارت های مورد سنجش تافل است. دو نوع مهارت در آزمون تافل را با هم بیشتر بشناسیم.

دو نوع مهارت در آزمون تافل
دو نوع مهارت در آزمون تافل

اما دو نوع مهارت در آزمون تافل را بیشتر بشناسیم

به طور خلاصه باید گفت که تافل مهارت‌های زبانی زیر را مورد سنجش قرار خواهد داد: ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ. این چهار مهارت موجب ایجاد چهار قسمت تافل هستند. این قسمت‌ها حتی با این مهارت‌ها نامگذاری شده‌اند.

با نگاه کردن به فرای این مهارت‌ها، تافل وجوهی مشخص از این چهار مهارت را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. امتحان ریدینگ تافل توانایی شما در خواندن متون مکتوب آموزشی غیر ادبی را در سطح سال اول دانشگاه به سنجش می‌گذارد. امتحان لیسنینگ تافل توانایی شما را صحت شنیداری در سطح کنفرانس‌های مقدماتی دانشگاهی به سنجش می‌گذارد. این بخش همچنین توانایی شما در گوش دادن به مکالمات دانشگاهی درباره‌ی تجارت و زندگی در کمپ دانشگاه را مورد سنجش قرار می‌دهد. امتحان اسپیکینگ و رایتینگ تافل شامل متون مشابه، کنفرانس‌ها و مکالمات می‌باشد. اما این بخش‌ها همچنین توانایی شما در صحبت‌های انفرادی و نوشتن مقالات دانشگاهی را امتحان می‌کند.

مهارت‌های آکادمیک مورد سنجش در آزمون تافل

مهارت دومی که در تافل مورد امتحان قرار می‌گیرد، مهارت آکادمیک است.

تا حدودی مهارت‌های انگلیسی که در بالا توصیف کردم بعنوان مهارت‌های آکادمیک به حساب می‌آیند. در متون کتاب‌های آموزشی، گوش دادن به سخنرانی‌ها، نوشتن مقالات و غیره هم محتوای زبانی و هم محتوای آکادمیک وجود دارد.

با اینحال برخی مهارت‌هایی که برای آزمون تافل به آن‌ها نیاز دارید واقعاً مهارت‌های آکادمیک محض هستند که مستقیماً با زبان انگلیسی مرتبط نیستند. برای مثال شما نیاز خواهید داشت که از سخنرانی‌ها و مکالماتی که می‌شنوید، یادداشت بردارید. می‌توانید یادداشت‌های خود را در زبان بومی خود بنویسید. آنچه اهمیت دارد اینست که یادداشت‌هایی بردارید که برایتان مفید هستند. تنظیم سرعت مهارت دیگری در تافل است که پیوند محکمی با توانایی زبانی ندارد. برای آزمون تافل باید زمان خود را به دقت برای ریدینگ؛ رایتینگ یا پاسخ دادن به سؤالات بودجه‌بندی کنید. این مهارتی آکادمیک در تمامی زبان‌ها است.

برای شرکت در دوره های آموزش تضمینی تافل با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.