انتخاب ابزار مناسب برای یادگیری زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به انتخاب ابزار مناسب برای یادگیری زبان فرانسه می پردازد. شاید از خودتان بپرسید که آیا آموزش زبان فرانسه هم ابزار دارد؟ بله. با ما باشید تا بتوانید مانند حرفه ای ها بهترین ابزار را انتخاب کنید.

انتخاب ابزار مناسب برای یادگیری زبان فرانسه
انتخاب ابزار مناسب برای یادگیری زبان فرانسه

انتخاب ابزار مناسب برای یادگیری زبان فرانسه چگونه انجام می شود:

تا کنون این سؤال را از خودتان کرده اید «من می خواهم فرانسه یادبگیرم، از کجا شروع کنم؟» و پرسش های بنیادی در خصوص اینکه چرا می خواهید یاد بگیرید و هدفتان از قبولی در آزمون چیست، یادگیری خواندن فرانسه یا یادگیری برقراری ارتباط به زبان فرانسه را پاسخ داده اید.

هم اکنون شما آماده ی انتخاب یک روش یادگیری هستید. روش های یادگیری زبان فرانسه ی بسیاری در دسترس هستند که ممکن است سخت باشند.

دنبال شیوه ی درستی برای الزامات خود باشید.

من به اینکه فقط یک روش مناسب وجود دارد معتقد نیستم.

اما روشی وجود دارد که برای هر دانش آموز مناسب است. برای مثال اگر به زبان اسپانیایی صحبت کنید، ساختار زبان فرانسه و منطق زمان ها کاملا برای شما آسان خواهد بود.

شما روشی نیاز دارید که به شما حقایق، فهرست ها را ارائه می دهد اما به توضیحات گرامری بیشتر نیاز نخواهید داشت.

برعکس، اگر فقط به زبان انگلیسی صحبت کنید، شانس این است که شما در یک مرحله می‌گوئید«گرامر زبان فرانسه بسیار سخت است.» ( و من در اینجا بسیار مؤدب هستم ……).

بنابراین شما به روشی احتیاج دارید که واقعاً دستور زبان را توضیح دهد ( چه انگلیسی و چه فرانسه، روشی که فرض را بر این نمی گذارد که شما می‌دانید مفعول مستقیم چیست، برای مثال….) و سپس به شما تمرین بیشتری می دهد.

یادگیری با ابزارهای مناسب سطح

اکثر مردم به شما خواهند گفت «روزنامه بخوانید»، « فیلم های فرانسه تماشا کنید»، «با دوستان فرانسه خود صحبت کنید». من به شخصه مخالفم.

البته همیشه استثنا وجود دارد، اما بر حسب تجربه ی من ( ۲۰ سال آموزش زبان فرانسه به افراد بزرگسال) برای اکثریت افراد مسئله این نیست که چگونه باید شروع به یادگیری زبان فرانسه کنند. مسئله این است که زمانی که یک متکلم فرانسه ی مسلط شدید چه می کنید اما چگونگی شروع آن نیست.

درس خواندن با چیزی بسیار سخت، صحبت کردن با افرادی که نمی توانند زبانشان را با سطح فعلی‌تان تطبیق دهند، احتمالاً اعتماد به نفس‌تان را در صحبت کردن به زبان فرانسه از بین می برد.

شما باید این اعتماد به نفس را پرورش دهید، بنابراین روزی می توانید بر ترس خود برای صحبت کردن با افراد واقعی غلبه کنید. شما باید همیشه احساس کنید در حال پیشرفت هستید نه برخورد با بن بست.