موضوع هایی مناسب برای بحث آزاد زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به موضوع هایی مناسب برای بحث آزاد زبان انگلیسی می پردازد که بسیار برای مدرسینی که دوست دارند در کلاس های خودشان از موضوعات جالب برخوردار باشند و با زبان آموزان در مورد آنها صحبت کنند. در پایان نیز برخی از وب سایت هایی که می توانند در این مورد مناسب باشند را خواهیم دید.

موضوع هایی مناسب برای بحث آزاد زبان انگلیسی
موضوع هایی مناسب برای بحث آزاد زبان انگلیسی

به موضوع هایی مناسب برای بحث آزاد زبان انگلیسی توجه کنید:

شاگردانی که مهارت های برقراری ارتباط شفاهی خود را در انگلیسی تمرین می کنند از موضوعات مکالمه ی انگلیسی سود خواهند برد. در حالی که نوشتن به طور رسمی برای شاگردان مهم است تا در محیط تحصیلی موفق شوند یا در محل کار پیشرفت کنند، در سطح مکالمه است که اکثریت تعامل افراد با زبان اتفاق می افتد.

برای شاگردانی که خیلی از لحاظ اجتماعی راحت نیستند،  این مساله ی اضافه که باید در زبانی ناآشنا تعامل داشته باشند، می تواند موقعیت را تشدید کند. تمام سناریوهای زیر، موضوعات مکالمه ی انگلیسی اثبات شده ای هستند که می توانند در تسهیل محیط یادگیری راحت و موفق برای افرادی که زبان دوم را می آموزند، کمک کننده باشند.

موضوعات مکالمه ی انگلیسی پیشنهاد شده

یکی از مزایای اصلی برای این که شاگردان انگلیسی را به برقراری ارتباط با استفاده از موضوعات مکالمه ی مخصوص ترغیب کنید این است که هر موضوع به طور بارزی با لغات مربوط به خود همراه است. موضوعاتی که شاگردان درباره ی آن ها ارتباط برقرار می کنند، می توانند بر مبنای علایق آن ها انتخاب شوند.

این دروس مکالمات همچنین می توانند با دروس لغات ترکیب شوند:

  • اول، شاگردان با زبان بومی فراهم شده ای از موضوع مکالمه ی مخصوصی آشنا می شوند.
  • سپس، از آن ها خواسته می شود تا از آن لغات برای صحبت درباره ی موضوع فراهم شده استفاده کنند.

تعدادی از موضوعات مکالمه ی عالی در زیر لیست شده اند.

آب و هوا

در هر فرهنگ، صحبت کردن درباره ی آب و هوا روشی عالی برای گذراندن زمان، برای شناختن شخصی، و برقراری مکالمه ای مودبانه است. اگر چه صحبت درباره ی آب و هوا با گپ زدنی برای وقت گذرانی مترادف شده است، اطلاعات مهم می تواند بین دو نفری به اشتراک گذاشته شود که ظاهراً درباره ی هیچ چیز به جز آب و هوا صحبت نمی کنند. شاگردان می توانند لغات مرتبط با آب و هوا را تمرین کنند و همچنین روی ساختن سوالاتی درباره ی زمان آینده کار کنند، مانند، “Is it supposed to rain tomorrow?”

حیوانات

بیش تر افراد تا حدی به حیوانات علاقه مند هستند. شاگردان انگلیسی می توانند به روش های مختلفی درباره ی حیوانات صحبت کنند. آن ها می توانند درباره ی نگه داری انواع مختلفی از حیوانات خانگی یا درباره ی روش های بسیار دیگری که انسان ها برای وجود داشتن به حیوانات وابسته هستند، صحبت کنند.

ورزش

در جوامعی که ورزش قسمت مهمی از زندگی است، صحبت درباره اش مراسم نزدیک شدن با اهمیتی تلقی می شود. لغاتی که شاگردان باید بیاموزند بر مبنای ورزشی که آن ها به گفتگو درباره شان علاقه دارند، متفاوت است. مزیت دیگر برقراری ارتباط درباره ی ورزش این است که شاگردان موقعیت پیدا می کنند تا با استفاده از افعال حرکتی مانند kick، throw، tackle، slide، run و jump تمرین کنند.

عشق و ارتباطات

اگر عشق زبان جهانی است، مسلماً موضوعی عالی برای مکالمه ی شاگردان انگلیسی به حساب می آید. دروس لغات می توانند روی مجموعه اصطلاحات مختلف برای تعریف ارتباطات عاشقانه تمرکز کنند. شاگردان می توانند درباره ی دوستان خود، اولین قرار خود، بدترین قرارشان و غیره صحبت کنند.

سیاست

در حالی که صحبت درباره ی سیاست در بعضی از فرهنگ ها بی ادبانه برداشت می شود، فهمیدن اصول فرایند سیاسی قسمت مهمی از فرهنگی شدن است. گویشوران بومی در بیش تر مناطق جهان حداقل مقداری از زمان اجتماعی خود را صرف گفتگو درباره ی سیاست می کنند. چون گفتگو درباره ی سیاست می تواند کار حساسی باشد، صحبت درباره ی این موضوع می تواند به شاگردان کمک کند تا با ادب بودن را بیاموزند و در حالتی مسئولانه و سازنده مخالفت کنند.

غذا

صرف نظر از این که شما در کدام قسمت جهان باشید غذا خوردن با اهمیت است، پس به طور جهانی از غذا به عنوان موضوع مکالمه ی روزانه استفاده می شود. احتمالاتی که درباره ی چگونگی وقوع موضوعات مکالمه ی انگلیسی مرتبط با غذا وجود دارد واقعاً بی نهایت است. شاگردان می توانند سفارش غذا در رستوران یا خرید غذا در فروشگاه را تمرین کنند. آن ها می توانند از مجموعه اصطلاحات آشپزخانه برای صحبت درباره ی آشپزی و آماده سازی غذا صحبت کنند. آن ها همچنین می توانند درباره ی غذاهای به خصوص قسمت های مخصوصی از جهان صحبت کنند، که این روش جالبی برای کار کردن روی درس جغرافیایی هم است.

در این جا تعدادی منابع اضافه آورده شده است که احتمال دارد برای جستجوی موضوعات مکالمه ی انگلیسی شما مفید باشد:

برای شرکت در کلاس های بحث آزاد با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.