الفبای زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان
آموزش زبان

الفبای زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی جزو زبان هایی است که در ایران افراد زیادی برای یادگیری آن تلاش می کنند. آموزش الفبای زبان ترکی استانبولی برای کسانی که قصد شروع یادگیری زبان ترکی استانبولی را دارند می تواند بسیار موثر باشد. در این مقاله آموزشگاه زبان ترکی استانبولی ایران آکسفورد سعی به معرفی الفبای زبان ترکی استانبولی کرده است.

در گذشته الفبای زبان ترکی شامل حروف فارسی و عربی بوده است اما بعد از سال ۱۹۲۹ الفبای زبان ترکی استانبولی به زبان لاتین تغییر پیدا کرده است.

  • الفبای زبان ترکی استانبولی شامل ۲۹ حرف می باشد.

 A         B          C          Ç          D          E           F           G          Ğ          H          I           İ           J    K     L           M         N             O          Ö          P          R          S           Ş           T           U          Ü   V     Y           Z

  • نکاتی پیرامون الفبای زبان ترکی استانبولی
  • زبان ترکی استانبولی شامل ۸ حرف صدادار است: A, E, I, I, O, Ö, U, Ü  . حرف های Q , W , X در الفبای زبان ترکی استانبولی وجود ندارند و فقط در کلماتی که از زبان های دیگر استفاده می شوند به کار می روند.
  •   حرف های a, i , u برخی اوقات با علامت اکسانâ, î, û  نوشته می شوند که می تواند معنی کلمات را به صورت کامل تغییر دهد.
  • حروف c, j , g با حروف انگلیسی از نظر تلفظ تفاوت دارند.

در زبان ترکی استانبولی تلفظ یک کلمه می تواند به راحتی از حروف آن مشخص شود. اگر شما بدانید هر حرف در زبان ترکی استانبولی چه صدایی دارد می توانید به راحتی متون ترکی استانبولی را با تلفظ درست بخوانید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در تهران و ایران می باشد. این دوره های با کتاب های Hitit برگزار می شود و زبان اموزان را برای دوره های آزمون Tomer  آماده می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.