برنامه های تلویزیونی برای کمک به آموزش زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برنامه های تلویزیونی برای کمک به آموزش زبان چینی معرفی می کند که با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید انها را پیدا کنید و به راحتی از انها برای یادگیری زبان چینی بهره ببرید. برای آشنایی با این برنامه ها با ما همراه باشید.

برنامه های تلویزیونی برای کمک به آموزش زبان چینی
برنامه های تلویزیونی برای کمک به آموزش زبان چینی

اما برنامه های تلویزیونی برای کمک به آمزوش زبان چینی را ببینید:

انتخاب یک برنامه با هدف یادگیری زبان آن انتخاب آسانی نیست. دلیلش این است که هر برنامه‌ای تبدیل به یک درس می‌شود. علیرغم این موضوع، هر برنامه‌ای لزوماً سرگرم کننده نیست. یادگیری باید جالب باشد تا مؤثر واقع شود، به همین دلیل دنبال نتایج جالب بگردید.

برنامه‌های چینی دسته‌بندی‌های زیادی دارند از جمله خانوادگی، عاشقانه، ورزشی و نمایشی. متوجه شدن برنامه‌‌های تلویزیونی عاشقانه از همه ساده تر است چون داستان‌های عاشقانه بخشی از زندگی روزانه هستند. به علاوه، برخی لغات دائماً میان زوج‌ها تکرار می‌شوند. به همین دلیل است که تماشای این برنامه‌ها باعث بهبود مهارت‌های بیانی شما در زبان چینی می‌شود.

«قلب مخملی» “Scarlet heart”

این نمایش عاشقانه، داستان خانمی جوان است که از مرگ فرار کرده و سلسله‌ی کینگ را ساقط می کند. این بر اساس رمانی ساخته شده که مخاطرات وی را مستند می‌سازد. اگر خود رمان را هم در دسترس داشته باشید، کمک بزرگی برای‌تان محسوب می‌شود، چراکه وقتی در داستان گیج می‌شوید می‌توانید به آن رجوع کنید.

«من یک خواننده هستم» “I am a singer”

جدای از اینکه موسیقی منبع سرگرمی است، روح آدمی را نیز صرفنظر از سن لمس می کند. همچنین راهی است برای یادگیری چیزی جدید شامل زبان چینی. چنانچه هدف شما یادگیری زبان چینی باشد، این برنامه کمکی عالی برای شما خواهد بود.

«صدای چین» “The voice of China”

چون موسیقی به تنهایی نمی‌تواند همه‌ی خواسته‌های شما را برآورده کند، شما به ترکیبی از موسیقی گفتار نیاز خواهید داشت. به همین خاطر است که برنامه‌ی «صدای چین» ممکن است بهترین برنامه برای شما باشد. این برنامه شامل پنل قضات است که به صدای خواننده‌ها گوش می‌کنند و رأی خود را صادر می‌کنند.

«مغز» “The Brain”

اگر شما یک زبان آموز پیشرفته هستید، آن گاه «مغز» برنامه ی مناسبی برایتان است. این مسابقه ی تلویزیونیِ واقع گرا زبان ماندارین پیچیده ی زیادی را به نمایش می گذارد. در این برنامه، اسم مسابقه در مورد آن هایی صدق می کند که توانایی های فکری استثنایی دارند، خواه از نظر حافظه یا محاسبات ذهنی. به طور طبیعی زبانی که در این برنامه به کار می‌رود آسان نخواهد بود.