دو نکته طلایی برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به دو نکته که زبان آموزان باید انجام دهند اشاره می کند که کمک می کند در مسیر آموزش زبان کمتر نا امید شوید و به آینده امیدوار باشید.

دو نکته که زبان آموزان باید انجام دهند
دو نکته که زبان آموزان باید انجام دهند

به دو نکته که زبان آموزان باید انجام دهند توجه کنید:

۱- آگاه باشد که عقبرویها وجود خواهند داشت

یادگیری زبان، مسیری هموار نیست. دست‌اندازهایی در طول مسیر وجود خواهند داشت. با اینحال زبان‌آموز عالی از عقب‌روی‌ها نمی‌ترسد. متوجه باشید که از طریق کار سخت، می‌توانید بر هر مانعی که روبرو می‌شوید، غلبه کنید.

شما می‌توانید این ویژگی را در خود نهادینه کنید از این طریق که به ساده‌گی نترسید. وقتی زبانی را یاد می‌گیرید، به نظر می‌رسد که روانی کامل غیر ممکن است. گویشوران بومی سریع‌‌تر از آنچه رویای فهمیدنش را در سر دارید، صحبت می‌کنند. کاربرد مداوم قواعد گرامری سخت، غیر ممکن به نظر می‌رسد. خوشبختانه هرچه بیشتر بخوانید، این چیزهای آسان‌تر نیز می‌شوند.

اگر در ذهن بسپارید که یادگیری یک زبان، ماراتن است و نه مسابقه‌ی دوی سرعت، می‌توانید در مسیر درستی بمانید و به زبان‌آموزی عالی تبدیل شوید.

برای تعیین سطح زبان انگلیسی آنلاین همین حالا کلیک کنید

۲- با سؤال کردن راحت باشد

زبان‌آموزان عالی از تقاضای کمک کردن، نمی‌ترسند؛ خواه از معلمین خصوصی باشد، مدرسین یا سایر زبان‌آموزان. با اینکه آن‌ها در یادگیری زبان‌ها ماهر هستند، با چیزهایی روبرو می‌شوند که نمی‌توانند حل کنند. ممکن است قانونی گرامری باشد، تلفظی سخت باشد یا حتی لغتی مشکل‌ساز باشد.

برای افزایش پروسه‌ی یادگیری‌تان باید وقتی به کمک نیاز دارید کار مشابه را انجام دهید. به پرسیدن سؤال از معلم یا استادتان شک نکنید، از گویشوران بومی کمک بخواهید یا با دوستانی که زبان می‌آموزند درباره‌ی مشکل بحث کنید.

شما می‌توانید به طور آنلاین هم درخواست کمک کنید. برای مثال، خدماتی مانند Verbling می‌توانند شما را به گویشوران بومی وصل کنند که معلمان شایسته‌ی زبان هستند. شما می‌توانید بیوگرافی هزاران معلم را بگردید تا آن شخصی را پیدا کنید که برای سطح مهارت، اهداف زبان، برنامه‌ریزی و بودجه‌ی شما بهترین گزینه است. این برای پاسخ به سؤالات مخصوص زبان شما، ابزاری محشر است و محیطی دوستانه و حمایت کننده دارد.

این مشخصه‌ها به طور طبیعی در بعضی مردم به وجود می‌آید. حتی اگر شما مجبور باشید تا برای پیشرفت این مشخصه‌ها در زندگی خود کمی تلاش کنید، این تلاش بیشتر، ارزش تبدیل شدن به زبان‌آموزی عالی را دارد!