انواع کلاس های آموزش زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به انواع کلاس های آموزش زبان فرانسه در ایران که می توانید از آنها استفاده کنید اشاره می کند. هر کدام از شما باید با توجه به شرایط خود بهترین دوره مناسب خود را پیدا کنید.

انواع کلاس های آموزش زبان فرانسه
انواع کلاس های آموزش زبان فرانسه

انواع کلاس های آموزش زبان فرانسه را بشناسید:

خیلی از مردمی که می خواهند زبان فرانسه را بیاموزند به کلاس، یک معلم خصوصی، یک برنامه ی خودآموز رجوع می کنند یا فرانسه را برای مهاجرت در نظر می گیرند. امروز، من به مزایا و معایب روش های مختلف یادگیری زبان فرانسه می پردازم و این که چه طور از فریب ها اجتناب کنید.

۱-یادگیری زبان فرانسه در کلاس های گروهی

مزایا: خیلی گران نیست.

معایب: توجهِ شخصی به اندازه ی کافی نیست، برنامه ی درسی با احتیاجات واقعی شما مطابق نیست.

اگر شما یک شاگرد پیشرفته هستید که به دنبال یک کلاس مکالمه ی زبان فرانسه می گردد، کلاس های گروهی می توانند گزینه ای عالی باشند. اگر شما در یادگیری زبان ها “خوب” هستید، و کارکرد گرامر را می دانید، می توانید در یک گروه هم عملکرد خیلی خوبی داشته باشید.

در این جا تعدادی نکات آورده شده است که شما در یک کلاس زبان فرانسه حواستان به چه چیزی باشد:

 • امتحان تعیین سطحِ معروف.

چه کسی سطح شما را مشخص می کند؟ به طریقی اغلب نتایجِ امتحان شما را به کلاسی منتقل می کند که مدیر باید آن را پر کند…

 1. تعطیلات.

شما معمولاً هزینه ی یک کلاس گروهی را برای چند روز در هفته پرداخت می کنید. اگر روز کلاس شما درتعطیلات واقع شود، کلاستان برگزار نخواهد شد، اما همچنان پول آن را پرداخت کرده اید. البته در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اینگونه نیست و شما برای تعطیلات مبلغی پرداخت نخواهید کرد.

 1. تعداد شاگردان

هر چه شاگردان بیش تر باشند، توجه فردی کم تر می شود. مطمئن شوید که همیشه قبل از ملحق شدن به یک کلاس حداکثر تعداد شاگردان را بدانید. ۱۰ نفر مطلوب است. ۱۳ نفر خوب است. ۱۷ نفر خیلی زیاد است.

 1. معلمان

بعضی از مدارس بی توجه هر کسی را استخدام می کنند… معتبر بودن آن ها را بررسی کنید اما قبل از ثبت نام برای یک کلاس لهجه ی معلم خود را هم بدانید.

۲- یادگیری زبان فرانسه با معلمان خصوصی، کلاس های یک نفره، کلاس های اسکایپ

مزایا: برنامه ی درسی کاملاً با احتیاجات و توانایی های یادگیری شما تطابق دارد

معایب: قیمت، خطر معلمان خصوصی بد

مردم زیادی هستند که ادعا می کنند می توانند فرانسه درس بدهند، اما نمی توانند. شما واقعاً باید منابع را بررسی کنید و قبل از رفتن به کلاس های با تعدادِ زیاد خودتان متوجه شوید.

یک معلم خصوصی فرانسه باید:

 1. سازمان یافته، خوش قول، و قابل اعتماد باشد،
 2. لهجه ی فرانسه خوبی داشته باشد،
 3. گرامر را بداند،
 4. بداند چه طور آن را توضیح دهد،
 5. به زبانی که شما صحبت می کنید، مسلط باشد (به خصوص اگر شما یک شاگرد مبتدی یا متوسط هستید)
 6. و در ترغیب افراد به صحبت کردن خوب باشد.

متاسفانه، خیلی از معلمان خصوصی این طور نیستند. و مدارک فرانسه واقعاً نمی توانند تضمین کنند که این فرد مهارت های شخصیِ لازم را دارد…

مخصوصاً حواستان به جوانان فرانسه که آموزش “دروس مکالمه” را پیشنهاد می کنند، باشد. اغلب، آن ها هیچ گونه تجربه ی تدریسی ندارند: آن ها شاید قادر باشند تا شما را در مکالمات شرکت دهند، و اشتباهاتتان را بگویند، اما قادر نخواهند بود تا دلیل اشتباه بودن آن ها را توضیح دهند… اگر شما می خواهید پیشرفت کنید فهمیدن اشتباهات خود مهم است، مگر این که از قبل قوانین گرامر فرانسه را بدانید.

حداقل، اگر شما تصمیم می گیرید تا با این نوع معلم خصوصی یاد بگیرید، مطمئن شوید که قیمت پیشنهادی آن ها با توانایی های تدریسشان متناسب باشد.

یک معلم خصوصی فرانسه خوب باید قادر باشد تا برنامه را مخصوصاً متناسب با نقاط قوت و ضعف شما تطبیق دهد، و به شما کمک کند تا بیش ترین سود را از زمان خود به همراه او ببرید.

 • گرامر شما خوب است؟ آن گاه می توانید بیش تر آن را خودتان مطالعه کنید، و در طول دروس روی تمرین و تلفظ تمرکز کنید.
 • آیا برای صحبت کردن بیش از حد خجالتی هستید؟ معلم خصوصی شما باید گپ های روزانه ی طبیعی را تقویت کند. این که یک مقاله در روزنامه را به شما بدهد تا درباره ی آن نظر بدهید در زندگی واقعی خیلی به شما کمکی نخواهد کرد…

۳- دروس تبادلیِ فرانسه/انگلیسی رایگان با اسکایپ

مزایا: رایگان. راحت.

معایب: همه معلم خوبی نیستند!

شرکت های زیادی امروزه برای در دسترس قرار دادن زبان آموزان تخصص دارند تا شاگردان بتوانند آموزش زبان را رایگان رد و بدل کنند.

این مسلماً ایده ای عالی و راه حلی فوق العاده برای شاگردان پیشرفته ای است که فقط می خواهند مهارت های مکالمه ی خود را تمرین کنند.

با این حال، من باور ندارم که این راه حلی ایده آل برای شاگردان مبتدی یا متوسط باشد. یک گویشور بومی مشابه یک معلم با تجربه نیست.

دانستن این که چه طور به زبان فرانسه صحبت کنید یک مساله است. دانستن این که چه زمانی اشتباه شاگرد را تصحیح کنید (و چه اشتباهاتی می تواند و باید نادیده گرفته شود تا اعتماد به نفس به وجود آمده ی شاگرد را در اسپیکینگ از بین نبرد)، توضیح واضح اشتباهات، ارائه ی یک رویکرد دارای ساخت برای یادگیری در داشتن یک تجربه ی یادگیریِ درست مهم هستند.

همچنین داشتن یک شخصیت مشارکتی و قادر بودن به ارائه ی موضوعات مکالمات به منظور جریان یافتن طبیعیِ مکالمه مهم هستند.

این ها مهارت هایی نیستند که همه داشته باشند. اهمیتی ندارد که زبان خود را چه قدر خوب صحبت می کنند.

پس دوباره، یک ایده ی عالی. اما شما باید خوش شانس باشید، و این احتمالاً برای هر شاگردی کارساز نیست.

۴- کتاب های صوتی و نرم افزارهای فرانسه برای خودآموز زبان فرانسه

مزایا: قیمت نسبتاً کم. راحتی. استفاده از آن سرگرم کننده است.

معایب: بدون بازخورد. بدون وجود شخصی واقعی برای مشارکت در مکالمه

چه کسی به یک جعبه روزتا استون برای فروش در فروشگاه برنخورده است؟ در حالی که روش های خودآموز می توانند مکملی عالی برای یک آموزش رسمی باشند، من شدیداً باور دارم که هیچ کدام از آن ها نمی توانند به خودی خود زبان فرانسه را به شما آموزش دهند.

چرا؟ هیچ بازخوردی ندارند. شما چه طور می دانید که لغات را به درستی تلفظ می کنید؟ نمودار صدا؟ فریبکاری است! آن ها فرکانس صدای شما را دریافت می کنند، نه تلفظتان را…

بدتر از آن، این روش ها اغلب هیچ ساختار گرامری یکپارچه ای ندارند، و شما نمی توانید بدون آن در زبان فرانسه مسلط شوید. زبان های دیگر؟ خیلی محتمل است، من نمی دانم. اما، به من اعتماد کنید برای زبان فرانسه خوب نیست.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی کرد بی طرفانه انواع روش ها را به شما ارائه دهد. اما انتخاب هم چننان با شماست.