انواع آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد انواع آزمون آیلتس را بیان می کند تا بتوانید آزمون را انتخاب کنید که کاملا برای شرایط شما مناسب است. در حال حاضر به صورت کلی دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد:

آزمون آیلتس جنرال IELTS General

آزمون آیلتس آکادمیک IELTS Academic

(البته از سال ۲۰۱۶ برای مهاجرت به کشور انگلیس آیلتس ویژه ای در نظر گرفته شه است که علاوه بر دو نوع بالا آیلتس life Skills نام دارد. در ادامه توضیحات این امتحان را نیز خواهید داشت )

انواع آزمون آیلتس
انواع آزمون آیلتس

کدام آزمون آیلتس برای من مناسب است؟

اگر برای اهداف تحصیلی در مقاطع لیسانس و بالاتر در یک دانشگاه نیاز به آیلتس دارید باید آیلتس آکادمیک را انتخاب کنید.

اگر برای مهاجرت ، کار و یا تحصیل در مقطع پایین تر از لیسانس نیاز به آزمون آیلتس دارید باید آیلتس جنرال را انتخاب کنید.

اگر برای کشور انگلیس اقدام کرده اید باید آیلتس مخصوص انگلیس را بدهید:

کشور انگلیس آیلتس مخصوص به خود را دارد که به ایلتس UKVI شهرت دارد. این آزمون ها در مراکز خاصی برگزار می شوند و اگر شما نیاز به آن دارید حتما باید از مرکز بپرسید که آیا این نوع آزمون را برگزار می کنند یا نه.

هم چنین آیلتس لایف اسکیلز نیز برای کسانی که خانواده درجه ۱ آنها در کشور انگلیس زندگی می کنند و قصد ملحق شدن به انها را دارند لازم است.

انتخاب از بین انواع آزمون آیلتس به شدت مهم است زیرا معمولا امکان تبدیل نمرات به یکدیگر وجود ندارد و  اگر در آزمون اشتباه ثبت نام کنید نمره شما مورد قبول نخواهد بود. بهتر است از موسسه یا ارگانی که از شما درخواست آیلتس کرده ، نوع مورد نظر را جویا شوید.

برای مشاوره رایگان و انتخاب انواع آزمون آیلتس با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و در دوره های آموزش تضمینی ما شرکت کنید.