کاربردی‌ترین زبان‌ها برای شغل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اشاره کاربردی‌ترین زبان‌ها برای شغل می پردازد. اگر به دنبال کار هستید پس حتما این مطلب را بخوانید.

کاربردی‌ترین زبان‌ها برای شغل
کاربردی‌ترین زبان‌ها برای شغل

بیایید کاربردی‌ترین زبان‌ها برای شغل را بیشتر بشناسیم

صحبت کردن به بیش از یک زبان برای بازار کار مهم است. امروزه حتی اگر انگلیسی به زبان معیار بین‌المللی هم تبدیل می‌شود، همچنان همه در دنیا با آن تکلم نمی‌کنند، حتی در بخش‌های تجاری و جهانگردی.

پس به جز انگلیسی دیگر چه زبان‌هایی ارزش مطالعه را دارند؟

هر زبانی می‌تواند جذاب و جالب برای یادگیری باشد اما اگر دنبال کاربردی‌ترین زبان‌ها از نظر حرفه‌ای می‌گردید، بهتر است که آن‌ها را منطقی و با دقت انتخاب کنید.

اگر زبانی را می‌خوانید تا چشم‌انداز کاری‌تان گسترده شود باید این سه معیار اصلی را مدّ نظر قرار دهید:

۱- گسترده‌گی‌ِ جهانی

۲- منافع اقتصادی و سیاسی

۳- مجاورت جغرافیایی

و برندگان عبارتند از:

۱- زبان فرانسوی

این زبان قطعاً یکی از زبان‌های دنیا با بیشترین تعداد گویشور است (۷۱ میلیون نفر). در کنار فرانسه، در ۵۱ کشور از جمله کانادا، بلژیک، سوییس، مراکش، سنگال و کنگو صحبت می‌شود. به‌علاوه یکی از زبان‌های رسمی اتحادیه اروپا می‌باشد و نقش مهمی در سازمان‌ها و در میان سیاستمدران دارد. چندین علامت تجاری فرانسوی به ایالات متحده و تمام اتحادیه اروپا صادر می‌شوند و از آن‌ها به فرانسه وارد می‌شود. پس این یعنی تقاضا برای گویشوران فرانسوی خیلی بالاست.

۲. زبان چینی

رشد اقتصادی چین در ۳ دهه‌ی‌ اخیر به درستی دست‌یابی‌های کشور را بین المللی کرده است. از لحاظ جغرافیایی و فرهنگی دور از جهان غرب، جمهوری مردم شریک تجاری مهمی به حساب می‌آید: همان‌طور که این ارتباطات تجاری افزایش می‌یابد، نیاز به گویشوران ماندارین هم زیاد می‌شود. علاوه بر آن، ماندارین زبانی است که توسط بیش‌تر مردم صحبت می‌شود. زبان بسیار سختی است، اما گرامر آن نسبتا راحت است. پیشنهاد من این است: تا جایی که امکان دارد شروع به مطالعه‌ی آن کنید، در آینده‌ی (نزدیک) از انجامش پشیمان نخواهید شد.

۳. زبان اسپانیایی

این زبان در ۳۱ کشور صحبت می‌شود (تقریبا ۴۱۴ میلیون گویشور بومی دارد). نزدیک به ۳۷.۶ میلیون از مردم آمریکا به عنوان زبان اولشان به اسپانیایی صحبت می‌کنند و مطالعات متعدد انتظار دارند که جمعیت Hispanic تا سال ۲۰۶۰ به تقریبا ۱۲۸.۸ میلیون برسد، و آمریکا را به بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی زبان که تا به حال وجود داشته است، تبدیل کند. علاوه بر آن، به گویشوران اسپانیایی برای ساخت و ساز، رسانه و قسمت پرستاری نیاز مبرمی وجود دارد. گزارش اخیر شورای انگلیس، زبان‌های غیر انگلیسی را به میزان اهمیت‌شان رتبه‌بندی می‌کند تا شهروندان انگلیسی آن‌ها را بر اساس عوامل فرهنگی، اقتصادی و دیپلماتیک بیاموزند- و زبان اسپانیایی اولین زبان است.

۴- زبان ایتالیایی

دوباره باید گفت که با توجه به کنسولگری انگلیس ” اگر به دنبال شغلی هستید به این نتیجه می رسید که صحبت کردن به زبان ایتالیایی مشخصاً مهارت کاربردی هست. در تحقیقی که دو سال پیش انجام شد زبان ایتالیایی چهارمین زبانی بود که مرتباً از سوی کارگزینان درخواست می شد. این زبان در ۱۴ درصد از تبلیغات مشاغل مربوط به زبان مخصوصاً در بخش مالی به چشم می‌خورد. ایتالیا عضو پایه‌گذار اتحادیه اروپا می‌باشد. بنابراین زبان ایتالیایی زبانی بسیار مهم در بین مؤسسات اروپایی و اروپا محسوب می شود. مشاغلی وجود دارند که زبان ایتالیایی در آن‌ها حیاتی و کاربردی محسوب می شوند مانند : تدریس کردن، هتل‌داری، مد روز، واردات / صادرات، مرمت آثار هنری، موسیقی، موزه‌داری، آشپزی سینما.