استفاده از زبان برای شغلتان فراتر از ترجمه و تدریس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد فواید یادگیری زبان را همیشه بیشتر از ترجمه و تدریس دانسته و میداند. اگر می پرسید استفاده از زبان برای شغلتان فراتر از ترجمه و تدریس به چه معناست با ما همراه باشدی.

استفاده از زبان برای شغلتان فراتر از ترجمه و تدریس
استفاده از زبان برای شغلتان فراتر از ترجمه و تدریس

۱- وقف کردن خود را نشان دهید
یادگیری زبانی جدید راحت نیست.
در واقع، اگر شما سعی می‌کنید تا زبانی دیگر را بیاموزید (یا بیش تر از یکی!) در حالی که با مطالعات دیگر و تحصیل خود، شغل و در کل داشتن یک زندگی سر و کله می‌زنید، آن گاه این به طور مسلم می‌تواند سخت باشد.
اما این دقیقاً همان دلیلی است که باید این کار را انجام دهید. داشتن یک مدرک و مهارت رسمی به رئیس آینده تان نشان می دهد که شما از آن دسته افرادی هستید که واقعاً می‌تواند کار کند و نتایج را منتقل کند. مهم نیست که تا چه اندازه سخت می‌شود.

۲- پیام دهندهای عالی باشید
یادگیری زبانی ناآشنا یعنی مستقیم رفتن سراغ مسائل اساسی.
گرامر. لغات اصلی. آن عبارات کوچک عجیبی که شما واقعاً هرگز در زبان بومی خود به آن‌ها فکر نمی‌کنید.
فرایند کامل یادگیری یک زبان یعنی شما باید بیشتر به این فکر کنید که چه می‌گویید – و چه طور آن را می‌گویید. این مهارتی است که شما می‌توانید آن را در زبان اصلی خود هم ارتقا دهید – و در نتیجه به پیام دهنده‌ای خیلی بهتر تبدیل شوید.
شما نه تنها می آموزید که قبل از صحبت کردن فکر کنید – بلکه دقیق‌تر هم گوش خواهید کرد.

۳- یاد بگیرید که بهتر ارتباط برقرار کنید
جهان در حال کوچک‌تر شدن است، و اکثر تجارت‌ها صرف نظر از این که کجا هستند اغلب به انگلیسی انجام می‌شوند.
اما آن به این معنا نیست که شما باید یادگیری زبان آن‌ها را هم غیر محتمل بشمارید.
در خیلی از صنایع، مردم ترجیح می‌دهند هر موقع که می‌توانند از زبان بومی خود استفاده کنند، و این روشی عالی برای ارتباط با یک شخص است.
قادر بودن به برقراری ارتباط با یک مشتری به زبان بومی شان – صرف نظر از این که لهجه‌ی شما تا چه اندازه بد است – نشان می‌دهد که شما آن‌ها را به عنوان یک شخص می‌بینید، و این که شما به اندازه‌ی کافی برایشان ارزش قائل هستید که کمی از زبانشان را بیاموزید.
این در عوض، کاملاً به خوبی در شما، و شرکت شما منعکس می‌شود.