استفاده از آهنگ‌ها برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همواره یکی از بهترین منابع آموزش زبان را موسیقی های زبان خارجی می داند. اما استفاده از آهنگ‌ها برای یادگیری زبان باید از قواعدی پیروی کند. ما به شما می گوییم جطور از آهنگ ها بهترین استفاده را برای یادگیری زبان کنید.

استفاده از آهنگ‌ها برای یادگیری زبان
استفاده از آهنگ‌ها برای یادگیری زبان

استفاده از آهنگ‌ها برای یادگیری زبان

مزایای استفاده از آهنگ‌ها چیست؟

۱- تلفظ خواننده‌ها معمولاً خیلی واضح است که باعث می‌شود آهنگ‌ها منبعی فوق‌العاده برای یادگیری تلفظ درست از همان ابتدا باشد. پذیرش باید همیشه پیش از تولید باشد و گوش دادن مکرر به آهنگی که دوست دارید در ترکیب با مقادیر سالم توجه، گوش‌هایتان برای برای اصوات زبان تنظیم می‌کند.

۲- زبان‌ها آهنگی طبیعی در خود دارند، مخصوصاً زبان‌های بزمی مانند ایتالیایی و پرتغالی. آهنگ‌نویسان با استعداد از این استفاده می‌کنند و آهنگ باطنی اشعار خود را آشکار می‌سازند.

۳- ملودی‌ها قابلیت حفظ کردن زیادی دارند- خواهید دید که لغات در ذهن ماندگار هستند، حتی لغاتی که قبلاً نشنیده‌اید و ممکن است فکر کنید فرای سطح شما هستند!

۴- زبان آهنگ‌ها اغلب شعرگونه است و گستره‌ی وسیع‌تری از دستور زبان را در مقایسه با آنچه ممکن است از گفتار روزمره انتظار داشته باشد، به نمایش می‌گذارد. اگر این دستور زبان را یاد بگیرید، در هنگام صحبت کردن، گزینه‌های خیلی بیشتری به شما می‌دهد

۵- اگر آهنگی را دوست داشته باشید به‌طور غریزی شروع به خواندنش برای خود می‌کنید. این می‌تواند اولین قدم مفید برای اسپیکینگ باشد و به شما اجازه می‌دهد تولید زبان را در محیطی امن تجربه کنید.

نحوه ی انجام

۱- آهنگ خود را انتخاب کنید و آن را قابل حمل سازید (بهترین راه حل این است که آن را به طور آفلاین در موبایل خود داشته باشید)

۲- ترانه ها را پیدا کنید و آن ها را روی برگه ی A4 پرینت بگیرید (من دوست دارم آن ها را پرینت بگیرم، به جای این که در موبایلم ذخیره کنم، تا بتوانم در کاغذ یادداشت کنم). آن را تا کنید و در جیب خود بگذارید.

۳- دفعات زیادی گوش کنید تا با آهنگ آشنا شوید.

۴- معنای هر چیزی را که متوجه نمی شوید، پیدا کنید، اگر از قبل این کار را نکرده اید.

۵- شروع کنید به حفظ کردن خط به خط آن. به یک خط گوش کنید، آن را نگه دارید، و برای خود بخوانید. تا جایی این کار را انجام دهید که کم و بیش درست بگویید، سپس بعدی را انجام دهید.