آزمون USMLE 2022 | مرکز آموزش آزمون

راهنمای آزمون USMLE برای آمریکا

آزمون پزشکی آمریکا USMLE یک امتحان سراسری در آمریکا است که در سه مرحله برگزار می شود. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عنوان مرکز برگزار کننده دوره های آمادگی USMLE در ایران اطلاعات کاملی را در مورد این آزمون در اختیار شما قرار می دهد. این آزمون توسط برد تخصصی پزشکی آمریکا برگزار می شود. امتحان کامل USMLE، آزمونِ مجوز پزشکی ایالات متحده است. این آزمون سه مرحله را شامل می‌شود: USMLE Step 1، Step 2 و Step 3.

آزمون USMLE
آزمون USMLE

مرحله ۲ USMLE شامل دو دانش های بالینی (CK) و مهارت بالینی (CS) است. کسانی که متقاضی هستند باید معیارهای واجد شرایط بودن را برای درخواست آنلاین آزمون USMLE بررسی کنند.

آزمون USMLE چیست؟

اگر شما هم قصد دارید در آمریکا به شغل پزشکی بپردازید حتما نیاز دارید که در امتحان USMLE شرکت کنید.

آزمون USMLE معمولا به توانایی های زبان آموز و دانش بالینی متقاضی برای تشخیص بیماری ها بر می گردد. داوطلبان فقط پس از اتمام مراحل ۱ و ۲ می توانند مرحله ۳ USMLE را انتخاب کنند. مقامات مرحله ۱، مرحله ۲ CK و مرحله ۳ را در حالت آنلاین انجام می دهند. متقاضیان باید از طریق حالت آفلاین برای محتوای CS و مرحله ۲ آزمون USMLE ظاهر شوند. همچنین ممتحنین برای شرکت کنندگان این آزمون کارت نمره صادر می کنند.

برای دانلود منابع آزمون USMLE کلیک کنید.

جزییات آزمون ۲۰۲۲ USMLE

متقاضیانی که مایل هستند در ایالات متحده هستند پزشک باشند، نیاز به واجد شرایط بودن در آزمون ورودی دارند. در جزئیات زیر نحوه آزمونUSMLE را بررسی کنید:

USMLE 2022: Federation of State Medical Boards  (FSMB) وNational Board of Medical را برای تهیه پروانه ی پزشکی در ایالات متحده حمایت مالی می کنند.

  جزئیات  مشخصات
آزمون USMLE شامل سه مرحله می‌شود: مرحله ۱ مرحله ۲ شامل دو دانش های بالینی (CK) و مهارت بالینی (CS) مرحله ۳  مراحلِ USMLE
مرحله ۱، مرحله ۲ دانش بالینی (CK) و مرحله ۳ مهارت های بالینی. مرحله ۲ مبتنی بر رایانه (CS) – آفلاین است  حالتِ امتحانِ USLME
NBME نتایج را برای تمام مراحل اعلام می کند.    نتایج
بیش از سه بار در یک دوره ۱۲ ماهه نیست.امکان دوباره آزمون دادن
یک داوطلب نمی‌تواند یک مرحله یا موئلفه ی یک مرحله را بیشتر از شش بار انتخاب کند.تعداد مجاز آزمون
آنلاین  حالت برنامه

تعداد سوالات آزمون USMLE و زمان بندی امتحان

مرحله ۱، دانش بالینی مرحله دوم، مرحله دوم (CK) و مرحله ۳ در حالت مبتنی بر رایانه قابل انجام است. الگوی آزمون USMLE متقاضیان را در مورد قالب آزمون، مدت زمان آزمون و همچنین هدف هر یک از اجزای مرحله راهنمایی می کند. متقاضی می تواند از الگوی امتحان جهت گیری جهت آماده سازی برای آزمون استفاده کند. در قسمت زیر الگوی آزمون USMLE را پیدا کنید:

الگوی Step1 آزمون USMLE

طولقالبهدف
جلسه آزمون یک روزه۲۸۰ سوال چند گزینه ای، به هفت بخش ۶۰ دقیقه ای تقسیم شده است. حالت آزمون آنلاین استدرک و توانایی استفاده از مفاهیم مهم علوم پایه، عمل پزشکی را تجزیه و تحلیل می کند.
۴۵ دقیقه هم زمان استراحت به داوطلبین ارائه می شود.

 الگوی مرحله ۲ CK

طولقالبهدف
جلسه آزمون یک روزه۳۱۸ سوال چند گزینه ای، به هشت بخش ۶۰ دقیقه ای تقسیم شده است. حالت آزمون آنلاین است.توانایی آزمایش کننده را در استفاده از دانش پزشکی، مهارت ها تجزیه و تحلیل می کند.

الگوی مرحله ۲ (CS)

طولقالبهدف
جلسه ی آزمون یک روزه۱۲ مورد بیمار: ۱۵ دقیقه برای هر برخورد با بیمار به علاوه ۱۰ دقیقه برای معاینه ی هر بیمار حالت آزمون آنلاین است.در بررسیِ مهارت های بالینی از بیماران استاندارد شده برای آزمایش توانایی آنها و آزمون پذیر بودنشان در جمع آوری اطلاعات از بیماران، انجام معاینات فیزیکی و برقراری ارتباط و مشاهده آنها با بیماران استفاده می شود.

الگوی مرحله ۳

طولقالبهدف
جلسه ی آزمون یک روزه۱۸۰ سوال آزمون چند گزینه ای، به شش بخش ۴۵ دقیقه ای تقسیم شده است. سیزده شبیه سازی مورد مبتنی بر رایانه انجام شده است. برای هر شبیه سازی حداکثر ۱۰ یا ۲۰ دقیقه از زمان واقعی اختصاص داده می شود. حالت آزمون آنلاین است.دانش آزمایش کننده، از اصول اولیه پزشکی و علمی ضروری برای مراقبت های بهداشتی موثر را ارزیابی می کند. توانایی استفاده از دانش جامع از سلامت و بیماری را در زمینه مدیریت بیمار تجزیه و تحلیل می کند.

هزینه آزمون USMLE

هزینه آزمون USMLE برای کسانی که دوره پزشکی خود را در خارج از ایالت متحده آمریکا گذرانده اند به صورت زیر است :

برای Step 1 & Step 2 clinical Knowledge آزمون USMLE شما باید ۹۴۰ دلار هزینه پرداخت کنید.

برای Step 2 Clinical Skills (CS) باید ۱۵۸۰ دلار هزینه پرداخت شود.

برای Step 3 شما باید ۸۹۵ دلار هزینه پرداحت کنید.

تاریخ امتحان USMLE سال ۲۰۲۲

در قسمت پائین برنامه ی گزارش نمره USMLE مرحله ۲ (CS) را بررسی کنید:

گزارشِ تاریخِ پایانگزارشِ تاریخ شروعدوره ی امتحان
۲۵ مارس، ۲۰۲۰۴ مارس، ۲۰۲۰۱ تا ۲۵ ژانویه
۲۷ می، ۲۰۲۰۲۹ آوریل، ۲۰۲۰۲۶ ژانویه تا ۲۸ مارس
۲۲ جولای، ۲۰۲۰۲۴ ژوئن، ۲۰۲۰۲۹ مارس تا ۲۳ می
۱۶ سپتامبر، ۲۰۲۰۱۹ آگوست، ۲۰۲۰۲۴ می تا ۱۸ جولای
۱۱ نوامبر، ۲۰۲۰۱۴ اکتبر، ۲۰۲۰۱۹ جولای تا ۱۲ سپتامبر
۱۳ ژانویه، ۲۰۲۱۱۶ سپتامبر، ۲۰۲۰۱۳ سپتامبر تا ۷ نوامبر
۲۴ فوریه، ۲۰۲۱۳ فوریه،۲۰۲۱۸ نوامبر تا ۱۳ دستامپر

توجه – * هیچ‌کدام از مراحل آزمون ۲ CS 22 مارس، تا ۳۰ مارس تحویل داده نمی شود. تاریخ ها به دلیل شیوع COVID-19 تغییر می کنند.

برای تاریخ های سال ۲۰۲۲ و به دلیل برخی تغییرات در سیستم برگزاری حتما با ایران آکسفورد تماس بگیرید.

نمونه سوالات آزمون USMLE

اگر دوست دارید با نمونه سوالات اخیر این امتحان اشنا شوید، ما به صورت آنها را برای دانلود قرار داده ایم.

برای دانلود PDF نمونه سوالات آزمون USMLE سری اول کلیک کنید.

برای دانلود PDF نمونه سوالات آزمون USMLE سری دوم کلیک کنید.

چه کسانی می توانند در آزمون USMLE شرکت کنند؟

داوطلبان برای جلوگیری از رد شدن، باید قبل از اقدام به شرکت در آزمون شرایط واجد شرایط بودن را بررسی کنند. هر مرحله از آزمون نیاز خاصی دارد که متقاضیان باید آن را برآورده کنند. متقاضیان می توانند مرحله ی ۱ USMLE و مرحله ۲ CS و مرحله ۲ CK را در هر ترتیب دنبال کنند. با این وجود، متقاضیان باید مرحله ۱ و ۲ USMLE را تکمیل کنند تا برای مرحله ی ۳ آمادگی داشته باشند. در قسمت زیر معیارهای واجد شرایط بودن USMLE را بررسی کنید:

معیارهای واجد شرایط بودن مرحله ی ۱ USMLE، ۲ CK و ۲ CS:

۱٫ دانشجوی رشته ی پزشکی باید به طور رسمی در یک برنامه ی یا آزمون دانشکده پزشکی ایالات متحده یا کانادا که منجر به مدرک پزشکی معتبر توسط کمیته ارتباطات آموزش پزشکی می شود ، ثبت نام یا فارغ التحصیل شود و یا…

۲٫  یک دانشجوی پزشکی باید رسماً در یک دانشکده پزشکی ایالات متحده ثبت نام کرده یا فارغ التحصیل شود که به واسطه ی آن بتواند به مدرک DO معتبر توسط انجمن استئوپاتی آمریکا برسد، و یا…

۳٫  دانشجوی پزشکی باید به طور رسمی در یک دانشکده پزشکی ثبت نام کرده یا فارغ التحصیل شود که خارج از ایالات متحده باشد و بتواند در کانادا درخواست دهد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای مرحله ی ۳ USMLA

۱٫ متقاضیان باید مرحله ۱، مرحله ۲ CK و مرحله ۲ CS را گذرانده باشند.

۲٫ متقاضیانی که دارای مدرک MD یا مدرک DO از یک دانشکده پزشکی معتبر LCME یا AOA ایالات متحده یا کانادا هستند، و یا ۳٫ معادل مدرک MD از یک دانشکده پزشکی خارج از ایالات متحده و کانادا که در فهرستِ جهانی دانشکده های پزشکی ذکر شده است را دارا باشند.

قوانین امتحان دادن USMLE

 متقاضیان می توانند تعداد دفعات امتحان را توسط مقامات بررسی کنند. در صورت عدم موفقیت متقاضی در آزمون، می تواند مجدداً برای آزمون حاضر شود. در قسمت زیر تعداد بازپرداخت ها، تلاش ها و محدودیت های زمانی ارائه شده توسط ممتحن را پیدا کنید:

شرکت دوباره در آزمون

۱٫ متقاضیان می توانند در یک دوره ۱۲ ماهه بیش از سه بار، یک مرحله یا موُئلفه های مرحله را انتخاب کنند.

۲٫ چهارمین دفعه ی تلاش و بعدیِ متقاضیان باید حداقل ۱۲ ماه پس از اولین تلاش آنها در امتحان و حداقل شش ماه پس از آخرین تلاش باشد.

تعداد شرکت در آزمون و محدودیت های زمانی

۱٫ آزمون دهنده می تواند همان مرحله یا موئلفه ی مرحله را بیش از شش بار که شامل تلاش های ناقص می‌شود را بر دارد.

۲٫ تمام دفعاتی که متقاضی برای ازمون تلاش می‌کند برای یک مرحله یا موئلفه ی مرحله و بدون در نظر گرفتن زمان معاینه در حد مجاز محاسبه می شوند.

۳٫ اگر فرد بر میل خود، خواست که از یک مرحله یا جز مرحله عبور کند، حقی برای بازپس گیری آن ندارد، مگر اینکه از یک مجوز قانونی برای تکمیل تمام مراحل استفاده کند.

نحوه ثبت نام USMLE و زمان بندی

آزمون USMLE یک فرآیند سه مرحله ای است. متقاضیان باید از طریق حالت آنلاین فرم درخواست جداگانه ای را برای هر مرحله پر کنند.

داوطلبان باید برای درخواست دادن در مرحله ۳ واجد شرایطِ مرحله ی ۱ USMLE، مرحله ۲ CK و مرحله ۲ CS باشند. متقاضیان باید فرم درخواست را برای مرکز ثبت نام مربوطه ارسال کنند. پس از ارسال درخواست، متقاضیان می توانند تاریخ آزمون را تعیین کنند.

می توانید از طریق سایت USMLE اقدام به ثبت نام کنید.

تاریخ آزمون پس از ثبت نام

۱٫ پس از اتمام مراحل درخواست، متقاضیان ایمیلی را دریافت می کنند که در مورد قابل دسترسی بودن برنامه ریزی به آنها اطلاع می دهد.

۲٫ متقاضیان برای تعیین تاریخ آزمون باید به وب سایت رسمی Prometric مراجعه کنند.

۳- متقاضیان برای برگزاری آزمون خود، باید حتما از مجوز برنامه ریزی خود محافظت کنند.

 در روز امتحان USMLE چه کار هایی باید کرد

متقاضیان باید از دستورالعمل های ارائه شده توسط مرجع حضور و مراقبت کننده ی حاضر در آزمون پیروی کنند. در قسمت زیر دوزها و مواردی را که مقامات برای معاینه داده اند ، بررسی کنید:

باید ها و نبایدها
  نباید ها  باید ها
اگر بیمار هستید، آمادگی لازم برای استرسِ امتحان را ندارید، مجبور به انجام تست هستید.قوانین رفتاری توصیه شده برای آزمون را مرور کنید.
اعضای خانواده و دوستان را به محل برگزاری آزمون بیاوریداز دستورالعمل های مرکز آزمون پیروی کنید.
داخل مکان امتحان وسائل غیر مجاز بیاورید. گوش پاک کن با کف نرم مجاز است. برای مرحله ۲ CS فقط کت و استتوسکوپ آزمایشگاهی سفید را به همراه داشته باشید.یک نسخه از  مجوز ورود یا مجوز برنامه ریزی (الکترونیکی یا کاغذی) و گواهی شناسنامه همراه داشته باشید
قبل از وارد کردن شماره شناسایی متقاضی (CIN) و شروع جلسه آزمون، روی تابلوهای یادداشت های چند خط بنویسید.۳۰ دقیقه قبل از شروع امتحانِ الکترونیکیِ مرحله ۲ CS به محل آزمون بروید.
برای جلوگیری از خواندن اعلانیه به کار خود ادامه دهید.درست کار کردن هدفون خود را تایید کنید.

مراکز آزمون USMLE

بنگلادش، مالزی، نپال، جمهوری  چین، فیلیپین و سنگاپور (برای مراکز در هند، منطقه آزمونِ هند را انتخاب کنید.)آسیا
ارمنستان، کرواسی، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، لتونی، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئیس، ترکیه و انگلستاناروپا
مصر، اردن، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربیخاورمیانه

متقاضیان می توانند لیست مراکز آزمون را در وب سایت رسمی Prometric بررسی کنند. مقامات سخنگوی آزمون Prometric مانند هند، خاورمیانه، ژاپن، اروپا و غیره را گروه بندی کرده اند. متقاضیان مجاز به انتخاب مرکز آزمون برای برگزاری آن در هنگام ثبت نام هستند. لازم به ذکر است که مراکز آزمون بدون هیچ گونه اطلاع قبلی در معرض تغییر هستند، متقاضیان باید مرتباً وب سایت را چک کنند.

نتیجه USMLE

NBME نتیجه آزمون را بصورت آنلاین منتشر خواهد کرد. همچنین ممتحنین کارت امتیازی را مشخص می کنند که علائم متقاضیان را مشخص می کند. این مرجع در دسترس بودن نتیجه USMLE را به متقاضیان اطلاع می دهد. زمانی که نتیجه ی مرحله ۳ آماده باشد، FSMB به متقاضیان اطلاع رسانی می‌کند.

گزارش نمره فقط در قالب الکترونیکی خواهد بود. نتیجه سه یا چهار هفته پس از اتمام آزمون اعلام می شود. متقاضیان باید حداقل امتیاز زیر را کسب کنند

نمره لازم برای واجد شرایط بودن در آزمون:

۱٫ مرحله ۱: ۱۹۴

۲٫ مرحله ۲ (CK): 209

۳٫ مرحله ۳: ۱۹۶

توجه – نتیجه مرحله ۲ (CS) به راحتی قبولی / رد شدن را ذکر می کند.

برای اطلاعات در مورد دوره های آموزشی USMLE در ایران آکسفورد با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا تعداد دفعات انجام مراحل USMLE محدودیتی دارد؟

بله! اگر متقاضیان شش بار یا بیشتر سابقه ی انجام قبلی برای برگزاری آن مرحله یا موئلفه ی آن داشته باشد،نمیتوانند آن مرحله یا آزمون را انتخاب کنند.

آیا محدودیت سنی برای درخواست USMLE وجود دارد؟

خیر، ممتحنین محدودیتی در مورد سن داوطلب ها قائل نشده اند.

از کجا می توانم برای مرحله ۳ USMLE اقدام کنم؟

شما باید برای ثبت نام مرحله ۳ USMLE در وب سایت رسمی FSMB درخواست خود را ثبت کنید.

در صورت عدم موفقیت در USMLE چه اتفاقی می افتد؟

پس از اولین تلاش ناموفق، می توانید در طول یک سال دو بار درخواست کنید تا آزمون را دوباره انجام دهید.
آزمون USMLE
آزمون USMLE