روش های به روز برای یادگیری زبان انگلیسی در جهان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد روش های به روز برای یادگیری زبان انگلیسی در جهان چگونه اسن و ما چه طور انها را به کار می بریم.

روش های به روز برای یادگیری زبان انگلیسی در جهان
روش های به روز برای یادگیری زبان انگلیسی در جهان

اما چه روش های به روز برای یادگیری زبان انگلیسی در جهان وجود دارد

در دنیای امروز وقتی یک نفر تصمیم به یادگیری زبان دوم می‌گیرد، انگلیسی محبوب‌ترین انتخاب است. چه شخص این تصمیم را بگیرد تا کشورهایی جدید را بگردد، شغل خود را ارتقاء بدهد یا زندگی‌اش را در مسیری جدید قرار بدهد، هر زبان‌آموز سفر یادگیری خودش را دارد.

گویندگان (بومی) زبان انگلیسی که به زبان‌آموزان آموزش می‌دهند.

یک گروه از دانش‌آموزان دبیرستان بارکلی در میشیگان آمریکا بعد از اینکه به سراغ مدیر خود رفتند و گفتند که تمایل به کمک کردن دارند، به زبان‌آموزان جوان از جمهوری دومینیکن یاری رساندند. دانش‌آموزان طی برنامه‌ای به نام Outreach360 به شهر مونته‌کریستی سفر کردند؛ این برنامه افراد را به جوامع محروم در سرتاسر جهان می‌فرستند تا زبان انگلیسی، خواندن و نوشتن و زندگی سالم را آموزش دهند.

دانش‌آموزان آمریکایی در طول یک هفته اقامتشان در جمهوری دومینیکن به گروه‌هایی تقسیم شدند و درس‌هایشان را شروع کردند. یکی از دانش‌آموزان گفت این به وی کمک کرده تا بفهمد که شاگردان «شیرین و بامزه بودند و بیش از آن‌که نخواهند آن‌جا باشند، مایل بودند که یاد بگیرند.»

دور هم جمع کردن زبان آموزان انگلیسی

رسمی سنتی در ژاپن استفاده می‌شد تا زبان‌آموزان جوان انگلیسی را دور هم جمع کند. ‘Mochitsuki’ شامل برنج آرد شده برای درست کردن mochi است، و برنج پوره شده که برای درست کردن شکلات، کیک برنجی و پودینگ برنج استفاده می شود.

در اُکیناوا، جوانان آمریکایی از مرکز جوانان kadena، که در پایگاه هوایی kadena  است، به دبیرستان ژاپنی آن محل ملحق شدند تا در یک جلسه‌ی «بیایید mochitsuki را به انگلیسی یاد بگیریم»، شرکت کنند. این توسط اتاق بازرگانی شهر اُکیناوا سازمان‌دهی شد و برای فراهم کردن مبادله‌ی فرهنگ و زبان بین نوجوانان اُکیناوایی و آمریکایی طراحی شده بود.

بعد از این که دانش آموزان سلام احوالپرسی کرده و باهم آشنا شدند، دور هم جمع شدند تا هم به زبان انگلیسی و هم ژاپنی با هم صحبت کنند. استاد ستوان دِوین ویلیامز از پایگاه هوایی  kadena  که میزبان مراسم بود می‌گوید: «همه ی این ها به کار تیمی و دوستی بستگی دارد.»

مهاجرانی که در استرالیا انگلیسی می آموزند

در استرالیا، پیشرفت های متعددی برای حمایت از زبان آموزان انگلیسی صورت گرفته است. در Queensland کلاس های جدیدی به TAFE (تحصیلات تکنیکی و تکمیلی) در پردیس دانشگاه اینالا به عنوان بخشی از افزایش بودجه‌ی ۳٫۴ میلیون دلاری(دلار استرالیا) اضافه کردند. پردیس دانشگاه، برنامه‌ی انگلیسی برای مهاجران بزرگسال دارد که تا ۵۱۰ ساعت کلاس انگلیسی با شهریه‌ی رایگان را برای مهاجرین دارای شرایط از ویزاهای کاری، خانوادگی و بشردوستانه تأمین می‌کند تا به آن‌ها در عادت کردن به میهن جدیدشان کمک کند.

داوطلبین در نارکوت واقع در جنوب استرالیا یک برنامه‌ی آموزش انگلیسی جدید برای مهاجرین برپا کرده‌اند. این درس‌های مکالمه‌ای رایگان انگلیسی که هفته‌ای یکبار برگزار می‌شود تا الان تعداد زیادی از مهاجرینی را که در صدد خوب کردن مهارت‌های انگلیسی خود هستند، جذب کرده‌ است.

زبان‌آموزانی که از افعانستان، پاکستان و کلمبیا آمده‌اند، مشغول خواندن کتاب‌ها، کامل کردن کاربرگ‌های انگلیسی و یادگیری درباره‌ی مهارت‌های افراد در طول درس‌هایشان بوده‌اند. مسئول هماهنگی جِنی استیرلینگ می‌گوید: «ایده‌ی این درس‌ها اینست که فضایی ساخته شود که زبان‌آموزان بتوانند یاد بگیرند، خوش بگذرانند و بخندند.»

انقلابی در یادگیری زبان انگلیسی

یک حق برای مشتاقانه خواندن که در هشت منطقه‌ی هند اجرا شده است تغییراتی اساسی ایجاد کرده که یک میلیون دانش آموز‌زبان انگلیسی یاد می‌گیرند. برنامه‌ی شناخته شده از یک نرم‌افزار یادگیری زبان به نام Right-To-Me استفاده می‌کند که کتاب‌های انگلیسی را دیجیتالی کرده است.

دانش‌آموزان به آزمایشگاه‌های کامپیوتر با تکنولوژی جدید می‌روند تا بیاموزند چه طور در زبان حرفه‌ای شوند. آن‌ها به صدایی با لهجه‌ی هندی که از کتابشان خوانده می شود، گوش می‌کنند، و هر لغت گفته شده روی صفحه‌ی نمایشگر بزرگی نشان داده می‌شود. معلم کلاس، برنامه را در فواصلی منظم متوقف می‌کند تا مطمئن شود که بچه‌ها معنی لغات را می‌فهمند. معلم همچنین می‌تواند کلیک کند تا تصویری از معنی هر لغت نشان داده شود. یک شاگرد ۱۱ ساله به نام kanchan Ahiri می گوید که یادگیری زبان انگلیسی با وجود نرم افزار دیجیتال جدید راحتتر است. او به خاطر درس‌ها می توانست لغاتی مثل ‘merchant’ و ‘innkeeper’ را بیاموزد و تلفظ و معنی آن‌ها را بفهمد.