راه های تقویت زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد چند راه های تقویت زبان چینی را برای زبان اموزان می آورد که می تواند بسیار برایتان جالب باشد. هر کدام از این روش ها به نوبه خود می تواند سهمی بسزایی در روند یادگیری زبان چینی شما داشته باشد.

راه های تقویت زبان چینی
راه های تقویت زبان چینی

به راه های تقویت زبان چینی توجه کنید:

داستان‌های مصور چینی

این برای هر کسی که به تازگی شروع به سفر یادگیری ماندارین خود کرده است، نقطه‌ای عالی به منظور آغاز محسوب می‌شود. روزنامه‌های چینی برای آن‌هایی که در سطح مقدماتی هستند ممکن است خیلی چالش‌برانگیز باشد. شما باید داستان‌های مصور را امتحان کنید چون مطالب ساده‌تری برای خواندن دارند و مطالعه‌ی‌شان به مراتب لذتبخش‌تر است. گزینه‌ی دیگر برای شما امتحان کردن افسانه‌های شاه و پری کودکان است که مانند سیندرلا یا زیبای خفته کاملاً به چینی نوشته  شده باشند.

با مردم چینی صحبت کنید

یک منبع عالی دیگر پیدا کردن شرکای مبادله ی زبانی یا حتی صرفاً پیدا کردن دوستانی است که چینی صحبت می‌کنند. در این‌جاست که می‌توانید مکالمه با گویشوران ماندرین را به این زبان تمرین کنید و از آن‌ها بخواهید هر زمان که لازم است کارتان را تصحیح کنند. این همچنین راهی متحیر کننده برای بهبود تلفظ و تقویت دایره واژگان‌تان است.

کلاس‌های چینی

وقتی دنبال یادگیری ماندارین در کشور خود هستید، بسیاری از کلاس‌های چینی در دسترس هستند. شما می‌توانید از بین کلاس‌های درس آنلاین و دوره‌های حضوری انتخاب کنید. کلاس‌های مختلفی بنا به نیازهای متفاوت وجود دارند – یک به یک، خصوصی، گروهی یا با استفاده از اسکایپ.

سفارش غذا و خرید در چین

شروع کنید تا به جای زبان انگلیسی غذای خود را به چینی سفارش دهید. حتی انجام سفارش خود با گفتنِ شماره ی آیتم های غذا هم یک شروع است. جایزه ی شما یک وعده ی غذایی خوشمزه است تا ذائقه ی شما را راضی کند. موقع خرید در سنگاپور هم مورد مشابه است، به بهترین شکل تلاش کنید و به زبان چینی همه کار انجام دهید!

استفاده از اپلیکیشن های موبایل برای یادگیری

برای بعضی ها، نوشتن و دوره ی کاراکترهای چینی می تواند وقت زیادی بگیرد. یک ایده ی عالی این است که اپلیکیشن های یادگیری چینی را در موبایل خود دانلود کنید یا بخرید تا هر موقع که خواستید منبعی دم دست را همراه خود داشته باشید. شما موقعی که منتظر اتوبوس یا در صف غذای خود هستید یا منتظر کسی هستید به سادگی می توانید با اپلیکیشن کار کنید.