راه هایی برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد راه هایی برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی را بیان می کند که برای شما بسیار مفید خواهد بود. حتما این راه های فوق العاده را در مسیر آموزش زبان انگلیسی خود به کار ببرید. پس با ما همراه باشید.

راه هایی برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی
راه هایی برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی

اما راه هایی برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی را با هم می بینیم:

۱٫هر چیزی که به دستتان می رسد را بخوانید

ادبیات کلاسیک، کتاب، روزنامه، وب سایت ها، ایمیل ها، رسانه های اجتماعی: اگر به زبان انگلیسی است آن را بخوانید. چرا؟ خب این متن پر از واژگان جدید خواهد بود و همچنین یک مقدار معقول واژگانی دارد که از قبل می دانید. این کار به پیشرفت سریعتان کمک می کند زیرا قرار گرفتن دوباره در معرض واژگانی که قبلا آموخته اید، به شما مثال های جدیدی در این متن ارائه می دهد، بنابراین این کلمات را در ذهنتان تقویت می کند. از طرف دیگر، یادگیری کلمات و اصطلاحات جدید، بویژه در زبان انگلیسی که کلمات بسیاری دارد برای ایجاد فرهنگ واژگانتان ضروری است! با این حال فقط نخوانید و از مسائل رد نشوید، بعد از آن شما باید…..

  1.  از واژگان جدید یادداشت برداری کنید

این یک نکته قدیمی برای کسب نتیجه ی خوب است: مفید واقع می شود! وقتی یاد می گیرید، به قدری از لغت یا عبارتی که یاد گرفته اید لذت می برید که فراموش کردن آن غیر ممکن بنظر می رسد. اما به ما اعتماد کنید، همه چیز برای بار اول در ذهن ثابت نمی شود. برای مبارزه با آن خودتان را به همراه داشتن یک دفترچه ی یادداشت یا استفاده از ابزاری مانند Evernote   عادت دهید. هر زمان که یک کلمه یا اصطلاح را می شنوید یا می خوانید، آن را در متن بنویسید: به این معنا که در جمله و همراه با معنی نوشته شود. اینکار در وقت شما صرفه جویی می کند زیرا به آن کلمه رجوع نمی کنید و از خودتان می پرسید: دوباره آن کلمه یا عبارت چه معنایی می دهد؟

  1.  با آدم های واقعی صحبت کنید

اگر زبان برای برقراری ارتباط نباشد پس برای چیست؟ مطمئناً ما آدم ها بدون اینکه دهانمان را باز کنیم در برقراری ارتباط مهارت پیدا کردیم- با تشکر از برنامه ی واتساپ!-اما درست است که صحبت کردن به یک زبان به حک شدن آن در ذهن بیشتر از خواندن یا نوشتن آن کمک می کند. فقط به این فکر کنید که چند بار از مردم شنیده اید که می گویند ” انگلیسی می فهمم اما نمی توانم صحبت کنم”. شما دیگر اینطور نباشید. برای تبادل زبانی غیر رسمی بدنبال یک بومی زبان باشید، در یک دوره ثبت نام کنید یا در کلاسهای آنلاین شرکت کنید.

۴٫در پادکست ها یا کاناهای یوتیوب (انگلیسی) اشتراک بگیرید

طنز را دوست دارید؟ سیاست؟ وبلاگ نویسی؟ آشپزی؟ هر موضوع مورد علاقه ای که قابل تصور است را پوشش می دهد، به این منظور پادکست های انگلیسی زبان یا کانال های یوتیوب موجود هستند. در چند تا از آنها اشتراک بگیرید و در هنگام رانندگی یا در حین رفت و آمد به دانشگاه یا محل کار به آن گوش دهید. در ابتدا ممکن است لهجه ی بومی برایتان سخت باشد اما آن را ادامه دهید و به زودی آنچه که شنیده اید ( مانند یادگیری تعداد زیادی از کلمات جدید از یک بومی زبان ) را متوجه می شوید.

  1. به خارج از کشور بروید

اگر برای یادگیری زبان انگلیسی راهی بهتر از  زندگی  و تحصیل در یک کشور خارجی وجود دارد، ما دوست داریم آن را بدانیم! همه ی ما می دانیم که بخش وسیعی از مردم جهان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و فهرست بزرگی از کشور ها هستند که می توانید از میان آنها انتخاب کنید، شما می توانید براساس شرایط جوی، آب و هوا یا شهر مورد علاقه تان محیط مناسب یادگیری تان را انتخاب کنید. استرالیا، نیوزیلند، انگلستان، آمریکا، کانادا و آفریقای جنوبی تنها چند مورد از این کشور ها هستند.

۶٫از دوستان تان استفاده کنید

دوستانی  دارید که مطالب آنلاین خود را به زبان انگلیسی ارسال می کنند؟ مواردی که آنها به اشتراک می گذارند را بطور اجمالی بررسی کنید و این کار را هر یک یا دو روز انجام دهید. این ها ممکن است مقاله های خبری یا مجله، ویدیوها، گفتگوها، پستهای وبلاگ، آهنگها یا هر چیز دیگری باشند: اگر آنها به زبان انگلیسی و موضوعات مورد علاقه شما باشد، مفید خواهند بود!

  1. سوال زیاد بپرسید

کنجکاوی ممکن است شما را به دردسر بیاندازد، اما باعث تسلط زبان آموز می شود! زمانی که انگلیسی یاد می گیرید به کوهی از سوالات برخورد خواهید کرد. تردید به خود راه ندهید – کنجکاو باشید و آنها را حل کنید! اگر در یک دوره ثبت نام کردید، از معلم خود بپرسید. اما اگر بصورت خودخوان در حال یادگیری هستید، نگران نباشید: پاسخ سوال خود را در وبلاگ ها یا وب سایت های زبان پیدا کنید یا از دیگر زبان آموزان بپرسید.با این کار خوشحال می شوید.

  1. با آنچه واقعاً نیاز دارید شروع کنید

اگر به طور مداوم انگیزه های یادگیری را به خودتان یادآوری کنید، مطالعات انگلیسی شما سریع تر پیش می روند. اگر صرفاً شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید و امیدوار باشید همه چیز را به طرز شگفت انگیزی یکباره یاد می گیرید، احتمالاً در نهایت دچار سر در گمی می شوید.