راه هایی برای تمرین زبان ژاپنی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز برای زبان آموزان زبان ژاپنی راه هایی برای تمرین زبان ژاپنی را ارائه می دهد که بتوانید با این روش ها مکالمه زبان ژاپنی خود را بهتر کنید. پس با ما همراه باشید و از یادگیری زبان ژاپنی لذت ببرید.

برای دیدن برنامه کلاس های آموزش زبان ژاپنی کلیک کنید.

به راه هایی برای تمرین زبان ژاپنی توجه کنید:

راه هایی برای تمرین زبان ژاپنی
راه هایی برای تمرین زبان ژاپنی

۱- اگر شما می خواهید بیاموزید که چه طور در وقت آزاد خود ژاپنی صحبت کنید، موقع تمیز کردن گوش کردن به موسیقی ژاپنی را امتحان کنید، یا آیتم های خانه را به ژاپنی برچسب گذاری کنید. یک اپلیکیشن زبان مانند Duolingo را در موبایل خود دانلود کنید، و در طول مسیر خود از آن برای تمرین عبارات ژاپنی استفاده کنید. وقتی شما نتلفیکس تماشا می کنید، برنامه های تلویزیونی و فیلم های ژاپنی را جستجو کنید تا حتی موقع استراحت یاد بگیرید.
از منابع آنلاین سود ببرید. یک روش برای شروعِ صحبت به ژاپنی توسط یادگیری تعدادی از عبارات اصلی است مانند “حال شما چه طور است؟”، که در ژاپنی می شود “Ogenki desu ka?” وبسایت های زیادی وجود دارند که عبارات اصلی را لیست می کنند و برای تمرین آن ها تکالیف صوتی ارائه می کنند. در وقت استراحت خود در محل کار یا زمان بیکاری خود در خانه چند دقیقه را به کشف این وبسایت های زبان ژاپنی اختصاص دهید. سپس وقتی دوست خود را می بینید استفاده از عبارت آموخته شده ی جدید را امتحان کنید.
برای مثال، شرکت خبری ژاپنی (NHK)، دروس اصلی ژاپنی را در وبسایت خود در www.nhk.or.jp/lesson/english ارائه می کند.
۲
یک اپلیکیشن دانلود کنید. اگر شما یک تلفن همراه هوشمند دارید، در بازار اپلیکیشنِ خود “یادگیری ژاپنی” را جستجو کنید، آن گاه لیستی از اپلیکیشن های رایگان را می یابید که می توانید برای یادگیری ژاپنی استفاده کنید. اپلیکیشن ها ابزاری مفرح برای یادگیری لغات و عبارات جدید در مسیرهای رفت و آمد یا حتی موقع استراحت در تختِ خود هستند! اگر شما منتظر ماشین هستید تا سوارتان کند، موبایل خود را در آورید و از یکی از این اپلیکیشن ها استفاده کنید تا بیاموزید که چه طور به ژاپنی بگویید “دیر آمدید!”
اپلیکیشن هایی مانند Duolingo و Memrise هم به شما اجازه می دهند تا با کامپیوتر تمرین کنید.
۳
در وقت آزاد خود یک برنامه ی تلویزیونی یا فیلم ژاپنی تماشا کنید. گاهی وقتی شما وقت آزاد دارید احتمال دارد حالِ تماشای یک فیلم یا برنامه ی تلویزیونی را داشته باشید. وقتی چنین چیزی روی می دهد، تماشای یک فیلم یا برنامه ی تلویزیونی ژاپنی با زیرنویس را امتحان کنید. تماشای فیلم ها و برنامه ها روشی مفرح است تا بیش تر با این آشنا شوید که جملات و لغات مخصوص در ژاپنی چه صدایی دارند.
ویدئوهای نتلفیکس و آمازون برنامه های تلویزیونی و فیلم های ژاپنی دارند. برای یافتن آن ها، “ژاپنی” را جستجو کنید.
برنامه ها و فیلم های ژاپنی در سایت های ویدئوی انگلیسی با زیرنویس های انگلیسی همراه هستند تا شما بتوانید بفهمید که آن ها چه می گویند.
۴
وقتی در حال تمیز کاری هستید به موسیقی ژاپنی گوش کنید. درست مانند فیلم، گوش کردن به موسیقی ژاپنی شما را در برابر چگونگیِ طبیعی صحبت کردن به آن زبان قرار می دهد. وقتی شما خانه ی خود را مرتب می کنید یا کارهای روزمره را انجام می دهید، در پس زمینه موسیقی ژاپنی بگذارید تا بتوانید به شنیدنِ زبان عادت کنید. اگر شما موسیقی پاپ دوست دارید، گوش کردن به گروه معروفِ پسران Arashi را امتحان کنید. اگر شما به موسیقی راک علاقه دارید، L’Arc-en-Ciel را امتحان کنید.
موسیقی و فیلم همچنین مقدمه های خوبی برای فرهنگ ژاپنی هستند.
۵
اشیای خانه را با اسامیِ ژاپنی آن ها برچسب گذاری کنید. یک روش یادگیری لغات ژاپنی برای چیزهایی که هر روز استفاده می کنید این است که اشیایی را که در خانه دارید با اسامیِ ژاپنی آن ها برچسب گذاری کنید. برای مثال یخچال خود را در نظر بگیرید. لغت ژاپنیِ آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید، reizōko ، و آن را روی درِ یخچال خود بچسبانید. به این روش، هر زمان که شما درِ یخچال را برای برداشتن یک اسنک باز می کنید، آن لغت را می بینید و در نهایت بدون نگاه کردن، آن را به یاد خواهید سپرد.
۶
اگر شما می خواهید بیش تر بیاموزید در منطقه ی خود به دنبال یک معلم بگردید. وقتی شما یاد گرفتید که چه طور عبارات و لغات اصلی را برای اشیای خانه ی خود بگویید، احتمال دارد که حتی بخواهید بیش تر ژاپنی یاد بگیرید. احتمال دارد که شما همچنین بخواهید بیاموزید که چه طور درباره ی موضوعی مخصوص، مانند کشاورزی در ژاپن صحبت کنید.
داشتن یک معلم خصوصی یعنی شما می توانید کلاس های یک نفره داشته باشید که مناسب آن چیزی است که می خواهید، بیاموزید. برخلاف یک کلاس در مدرسه، یک کلاس با معلم خصوصی هم می تواند در برنامه ی درسی شما گنجانده شود.
آنلاین به دنبال معلمان خصوصیِ در دسترس در منطقه ی خود باشید. احتمال دارد که معلمان تجربیات تدریس و میزان درآمدهای مختلفی داشته باشند. یک معلم را بر مبنای احتیاجات خود انتخاب کنید.