راه های آسان برای یادگیری کلمات زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به راه های آسان برای یادگیری کلمات زبان می پردازد. بسیاری از ما دوست داریم برای آزمون هایی همانند MSRT, EPT و … کلمات را به صورت جداگانه حفظ کنیم. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه تاکید داشته است که بهتر است کلمات را در Context مطالعه کنیم و یاد بگیریم.

راه های آسان برای یادگیری کلمات زبان
راه های آسان برای یادگیری کلمات زبان

اما راه های آسان برای یادگیری کلمات زبان را با هم می بینیم:

غوطه ­ور کردن خود در شرایطی محلی خیلی زود به شما شانسی می دهد تا بسیاری از لغاتی را که مردم به صورت منظم استفاده می­کنند شناسایی کنید.

برای اینکه احساس راحتی بیشتری کنید، الزامی است که چالش یادگیری لغات جدید را در هرجا که می روید، بپذیرید.

خبر خوب اینست که می توانید به تکنیکهای متنوع تکیه کنید تا شروع به ساختن دایره واژگان در زبانی محلی کنید.

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، پذیرفتن فرصت­ ها همزمان که پیش می­آیند است. بسیاری از افرادی که زمانی را در کشوری خارجی می گذرانند از موقعیت­هایی که به خاطر موانع زبانی آنها را از حس راحتی­شان خارج می کند، اجتناب می کنند. این موقعیتها بهرحال، آنهایی هستند که می تواند به تدریج تسلط زبانی فرد را ارتقا دهند.

تلویزیون محلی را به عنوان مثالی در نظر بگیرید. همین حالا احتمالاً به محض اینکه برنامه ای محلی پخش شود، کانال را عوض می کنید. اما در حین تماشای فیلم یا اخبار به زبان خود، احساس راحتی و آشنایی می کنید. وقتی نوبت کسب تسلط بر زبان می­شود، این لزوماً بهترین رویکرد نیست.

یکی از بهترین ابزار که برای هدف یادگیری زبان می توانید بر آن تکیه کنید، فیلم­های با زیرنویس هستند. شما با آنها می توانید یاد بگیرید که کدام لغات انگلیسی متناظر هستند با عبارتی در زبان محلی.

فیلم را تماشا کرده و توجه دقیقی کنید به زیرنویس ها تا زمانیکه شروع نمایید به شناسایی کردن برخی عبارات متداول. وقتی توانستید این کار را کنید، بروید سراغ برنامه های تلویزیونی و تلاش برای درک لغات.

تماشای اخبار محلی هم ایده ی خوبی است. گویندگان اخبار باید از ملزومات زبانی مشخصی برخوردار باشند. آنها طرز بیان صحیح را دارند و زبان را به طریقی حرفه ای استفاده می کنند.

لذا، تماشای اخبار در مقایسه با تماشای کمدی موقعیتی که همراه با گفتار عامیانه است، می تواند درک عبارات را کمی آسانتر کند.