روش های برای آمادگی ساده برای آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما پیشنهاد می دهد از روش های برای آمادگی ساده برای آزمون آیلتس استفاده کنید.

روش های برای آمادگی ساده برای آزمون آیلتس
روش های برای آمادگی ساده برای آزمون آیلتس

روش های برای آمادگی ساده برای آزمون آیلتس

وظیفه‌ی شما به عنوان یک داوطلب پیدا کردن تفاوت‌های جزیی و یادگیری یکپارچه‌سازی آن‌ها در ارتباطات روزمره‌تان می‌باشد. از اشتباه کردن نترسید و از آن‌هایی که اطرافتان هستند درباره‌ی معنای اصطلاحات سؤال کنید. بیشتر مردم خوشحال هستند که با اصطلاحات درگیر شده و توصیفشان کنند، چرا که باعث می‌شود این سؤال را کنند که چرا لغات کنار هم قرار می‌گیرند تا معنای مورد نظر را بسازند و سود افزوده شده این است که اصطلاحات اغلب چیزی را درباره ی فرهنگ زبان به شما می گویند: این مثل با یک تیر دو نشان زدن است.

کارآمد‌ترین و جالب‌ترین روش برای آماده‌سازی برای آزمون اینست که سعی کنید با افراد انگلیسی زبان  ارتباط برقرار کنید. در کتابخانه‌ی محلی، مرکز اجتماعی، گروه‌های داوطلبانه و سرگرمی یا تیم‌های ورزشی جستجو کنید. البته که اینترنت جای خیلی خوبی برای این کار است اما در کافی‌شاپ‌ها، تنقلات فروشی‌ها و مراکز کاری به پست‌ها با هدف پیدا کردن ایده‌ها نگاه کنید. اگر شما دوست دارید که آواز بخوانید می‌توانید به گروه هم‌سرایان انگلیسی ملحق شوید. آیا شما فوتبال بازی می کنید؟ به یک تیم داخلی ملحق شوید. برای تمرین ریدینگ، اسپیکینگ، و لیسنینگ، یک کلوپ کتاب را شروع کنید. منابع نباید حتما بر اساس امتحان آیلتس باشد که با ارزش تلقی بشود. این فعالیت‌ها معمولاً کم‌خرج یا رایگان هستند و نیازمند حداقل میزان زمان می‌باشند.

در نهایت فکر کنید که چگونه می‌توانید چند مهارت را به صورت همزمان در زندگی روزانه‌ی خود تمرین کنید. بطور مثال با خود، با همسرتان یا فرزندان بلند بخوانید و نه تنها بر روی محتوا بلکه کاربرد صدایتان، آهنگ کلام، تلفظ و سلیس بودن هم تمرکز کنید. گزارشی روزانه از فعالیت‌های خود، احساسات، موانع و گزینه‌ها تهیه کنید. تعدادی لغت را پیدا کرده تا بهتر خود را ابراز کنید، اما در غیر این صورت فقط اجازه دهید تا لغات جاری شوند تا به نوشتن عادت کنید.