روش های موفقیت در آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که بهترین روش های موفقیت در آموزش زبان چه مورادی هستند و چه کارهایی باید برای یک یادگیری موفق انجام دهید . پس با ما همراه باشید.

به روش های موفقیت در آموزش زبان توجه کنید:

روش های موفقیت در آموزش زبان
روش های موفقیت در آموزش زبان

۱- خیلی بالابالاها را هدف نگیرید. قدم‌های کوتاه به سمت مسیر درست، بهتر هستند از هدف گرفتن هدف‌های غیر قابل تحقق و مصطلک شدن یا شکنجه دادن خود برای دستیابی به آن. «روان صحبت کردن»، هدفی خوب نیست. اما هدف «برقراری اولین مکالمه‌ی ۱۵ دقیقه‌ای با فردی بومی»، هدف خوبی است.

اهداف معتدل که قابل دستیابی هستند، باعث ایجاد فضا برایتان می‌شوند تا واقعاً از پروسه‌ی یادگیری لذت ببرید و به شما کمک می‌کند تا از استرسی که شما را به سمت مأیوس شدن و حتی تسلیم شدن هدایت می‌کند، اجتناب نمایید.

۲- کارهایی را انجام ندهید که در بلندمدت ماندگاری ندارند. البته که می‌توانید هر شب در طول دوره، سه ساعت درس بخوانید اما قادر نخواهید بود که برای مدتی طولانی به این رویه ادامه دهید. به‌جای اینکه در طول دوره، هدفتان این باشد که تا حد امکان کار انجام دهید، هدفتان را ایجاد عادات و روتین‌هایی قرار دهید که می‌تواند پس از پایان دوره هم حفظ کنید.

این یعنی تمرکز بر روی رویکردهای مطالعاتی که مناسب سبک زندگی شماست. تلاش نکنید که شیوه‌ی زندگی خود را با زبان‌آموزی خود هماهنگ کنید- زیاد دوام نخواهد داشت.

۳- هدف تعیین نکنید، اما بدانید که به کجا می‌روید. برخی به این نتیجه رسیده‌اند که تعیین هدف به شیوه‌های سنتی در یادگیری زبان برای اغلب افراد کاربرد ندارد. با اینکه این ممکن است بر خلاف منطق به نظر برسد (چراکه تعیین هدف برای اغلب چیزها بسیار خوب است)، واقعیت این است که در واقع نمی‌توانید چیزهایی را که یاد می‌گیرید، کنترل کنید. با اینحال می‌توانید نوع فعالیت‌هایی را که به یادگیری می‌انجامد، کنترل کنید.

با تمرکز بر پروسه و عدم نگرانی برای محصول، به مراتب خیلی جلوتر خواهید رفت، در مقایسه با زمانی که دائماً برای یادگیری ۲۰ کلمه‌ی روزانه‌ی‌تان وسواس نشان می‌دهید.

این روش ماراتن نامیده می‌شود و توضیح مکتوبی با جزئیات در اینترنت دارد. به بسیاری از افراد کمک کرده است که در یادگیری زبان به جلو حرکت کنند و ما شدیداً توصیه می‌کنیم که اگر اغلب درباره‌ی آنچه باید برای زبان‌آموزی انجام دهید احساس سردرگمی می‌کنید از آن استفاده نمایید.