نقاط ضعف کتاب های Official TOEFL iBT Guide

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در ادامه بررسی کتاب های تافل به نقاط ضعف کتاب های Official TOEFL iBT Guide می پردازد. این کتاب مهم ترین کتاب آموزش تافل می باشد و باید آم را به خوبی بشناسید. پس با ما باشید.

نقاط ضعف کتاب های Official TOEFL iBT Guide
نقاط ضعف کتاب های Official TOEFL iBT Guide

به نقاط ضعف کتاب های Official TOEFL iBT Guide توجه کنید:

۱- توضیحات محدود برای جواب

یک نقص ناگوار در این کتاب ها اینست که توضیحات خیلی خوبی برای پاسخ­ها ندارند و بسیاری از پرسش ها اصلاً توضیحی برای پرسش ها ندارند. کلیدهای سؤالات برای برای همه ی پرسش­های ریدینگ و لیسنینگ (که چند گزینه ای هستند) تنها حرف جواب صحیح را دارند و هیچ توضیحی برای جواب وجود ندارد.

برای قسمت های اسپیکینگ و رایتینگ به شما متریک هایی داده شده که بتوانید به خود نمره دهید و هر پرسش خطوط مشی ای دارد که یک جواب برتر شامل آن است. این خیلی بهتر از هیچ است و می تواند به شما در نمره دادن صحیح تر به پرسش هایتان و بهتر فهمیدن نمره ای که دنبالش هستید کمک کند. با اینحال هیچ پاسخ  مثالی برای سؤالات وجود ندارد. پاسخ های نمونه می توانند برای درک چگونگی یک جواب خوب خیلی مفید باشند و بسیاری کتاب های دیگر شامل آن ها می شود؛ مخصوصاً برای پاسخ­های رایتینگ.

۲- هیچ نکته ای برای استراتژی های داده شده وجود ندارد

کتاب های آزمون رسمی تافل آی بی تی آزمون های آزمایشی خیلی خوبی دارند اما این تقریباً تمام آن چیزی است که دارد. چند صفحه ای در ابتدای هر کتاب وجود دارد که دیدگاهی خیلی بنیادی از تافل می دهد اما هیچ توضیحی برای اینکه چگونه باید به سراغ پرسش های مختلف بروید وجود ندارد یا نکته ای برای کمک به شما در راحت تر جواب دادن به سؤالات سخت وجود ندارد.

این کتاب ها یک هدف اصلی دارند- برای تأمین تمرین های تافلی- پس اگر دوست داشته باشید راجب انواع پرسش های متفاوت تافل بیشتر بدانید یا راجع به چگونگی انجام سؤالات مختلف نصیحتی بخواهید، احتمالاً به سایر منابع نیاز خواهید داشت (پیشنهادات ما در بخش «استفاده از سایر منابع برای یادگیری تافل» را بخوانید). این مخصوصاً وقتی درست است که کمی تمرینِ تافل کرده اید اما از نتیجه ی خود خوشحال نیستید و مطمئن نیستید که چگونه آن را بهتر کنید. بسیاری کتاب های آماده سازی دیگر اطلاعاتی عمیق راجع به چگونگی بهتر کردن مهارت های آزمون دهی در تافل ارائه می کنند که ممکن است برایتان مفید باشد.