آموزش زبان ولزی

آموزش زبان ولزی

طبق آمار Census در سال ۲۰۱۱ ۱۹% جمعیت ولز و بخشی از انگلیس به زبان ولزی مسلط اند. جمعیتی حدود ۶۰۰۰۰۰ هزار نفر از این زبان استفاده می کنند. زبان Welsh که به Gymraeg نیز معرف است زبان که در ولز ، انگلیس و بخشی از آرژاتین مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در ولز باشید علائم جاده ها به هر دو زبان انگلیسی و زبان ولزی نوشته می شوند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ولزی در ایران می باشد. اگر دوست دارید بیشتر با این زبان آشنا شوید پس به نکات زیر توجه نکنید.

آموزش زبان ولزی
آموزش زبان ولزی

زبان ولزی در اتحادیه اروپا

در نوامبر سال ۲۰۰۸ زبان ولزی برای اولین بار در یک جلسه به عنوان زبان رسمی مورد استفاده قرار گرفت. در این جلسه یکی از حاضرین جمله ای را گفت که بسیاری را تحت تاثیر قرار داد : ” در انگلیس ما زبان انگلیسی را داریم که اصلی ترین زبان جهان است. اما در جزیره ما زبان های بسیار دیگری وجود دارند که من افتخار درم به یکی از قدیمی ترین آنها یعنی زبان ولزی با شما صحبت کنم. ” اما همه این تلاش ها باعث نشد زبان ولزی به عنوان یک زبان رسمی در اتحادیه اروپا شناخته شود.

ارتباط با زبان های دیگر

زبا ولزی تقریبا با زبان های دیگری همچون Breton ، Scottish ، ایرلندی و MANX ارتباط دارد و دارای شباهت هایی است.

زبان ولز در دنیای امروز

در حال حاضر ایستگاه های رادیویی ، کانال های تلویزیونی ، در ولز وجود دارند. همچنین هفته نامه ها و روزنامه ها و مجله های زیادی نیز به این زبان در حال کار هستند. در حال حاضر بیش از ۴۴۰ مدرسه ابتدایی و راهنمایی در ولز وجود دارند که آموزش زبان ولزی را انجام می دهند و تمام یا بخشی از آموزش دیگر دروس را به زبان ولزی انجام می دهند.