افراد عاشق یادگیری زبان چه ویژگی دارند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد افراد بسیاری را می بیند که عاشق آموزش زبان هستند. اما افراد عاشق یادگیری زبان چه ویژگی دارند؟ ما می خواهیم به برخی از ویژگی های این افراد اشاره می کنیم که بسیار خواندنی هستند.

افراد عاشق یادگیری زبان چه ویژگی دارند؟
افراد عاشق یادگیری زبان چه ویژگی دارند؟

اما افراد عاشق یادگیری زبان چه ویژگی دارند؟

شما چگونه زمان آزاد خود را می‌گذرانید؟ آیا می‌خوابید؟ یا در آخر هفته‌ها مطالعه می‌کنید یا جدیدترین فیلم‌ها را تماشا می‌کنید؟ به طور شگفت‌آوری، معتادان زبان وجود دارند که وقت آزاد خود را فقط صرف یادگیری زبانی جدید می‌کنند. با این‌حال نگرانی در حال رشدی وجود دارد چون به نظر می‌رسد افراد بیشتری علاقه‌مند به یادگیری زبانی دوم هستند اما در این راه جدّی نیستند. آن‌ها یاد می‌گیرند اما صرفاً برای اینکه چیزی را یاد گرفته باشند؛ به جای اینکه از زبان در زندگی روزانه‌ی خود استفاده کنند.

اعتیاد به زبان در این حالت به جای جلو بردن شما در تلاش‌های یادگیری زبان ممکن است حتی به شما آسیب بزند. مخصوصاً اگر بخواهید در زبان مورد نظرتات روان صحبت کنید.

و، همان طور که شما احتمال دارد بدانید، فقط وقتی می توانید در یک زبان جدید سلیس شوید که به آن زبان صحبت کنید. از همه ی این ها گذشته، اگر شما از زبانی که می آموزید استفاده نکنید یا به آن زبان صحبت نکنید، یادگیری آن هیچ فایده ای ندارد. بعضی از علامت های اعتیاد به زبان این ها هستند:

  • شما لغات جدید را می آموزید اما وقتی آن ها را می خوانید یا در صحبت مردم می شنوید، نمی توانید تلفظشان کرده یا در جملات شناسایی کنید.
  • شما در آن لحظه از صحبت به زبان مورد علاقه ی خود احساس خجالت یا ترس می کنید.
  • شما فکر می کنید که یک روز به طور مطمئن آماده ی صحبت به زبان جدیدی که می آموزید، می شوید.

حالا که می‌دانید می‌توانید معتاد زبان باشید یا همین حالا هم اینگونه هستید، نهایت تلاش خود را بکنید تا نوعی معتاد زبانی باشید که با زبانی که یاد گرفته است، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ را تمرین می‌کند. کتاب‌ها را کنار نگه دارید و شروع به صحبت در زبانی کنید که یاد می‌گیرید تا در آن زبان بخصوص روان شوید. و اگر در حال یادگیری چینی بودید، مطمئن شوید که در ابتدا به یک دوره‌ی زبان چینی ملحق می‌شوید و سپس تمرین اسپیکینگ چینی خود را شروع کنید.