متن های ریدینگ تافل چه متن هایی هستند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد داوطلبین باید به متن های ریدینگ تافل چه متن هایی هستند؟ اگر شما هم کنجکاو هستید بهتر است تماما این متن را بخوانید و از نکات آن اطلاع داشته باشید.

متن های ریدینگ تافل چه متن هایی هستند؟
متن های ریدینگ تافل چه متن هایی هستند؟

اما متن های ریدینگ تافل چه متن هایی هستند؟

ریدینگ می تواند برای زبان آموزان مهارتی مشکل ساز باشد تا بر آن مسلط شوند و متن های ریدینگ تافل می توانند مخصوصاً چالش برانگیز باشند. برای آنکه حقیقتاً برای این متن ها عملکرد خوبی داشته باشید، باید ساختارهای پیچیده ی گرامر انگلیسی را به اضافه ی تعداد بسیار زیادی لغات با کیفیت بالا بلد باشید. با اینحال درک حتی متن های ریدینگ پیچیده ی تافل iBT هم برای کسب نمره ای که می خواهید ضروری است.

مرور کلی متن های ریدینگ تافل

شما در آزمون تافل با گستره ای گلچین شده از متون ریدینگ روبرو خواهد شد. با اینکه اغلب متن های ریدینگ تافل آی بی تی در بخش ریدینگ هستند، همچنین تعداد کمی متن هایی را در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ خواهید دید. این متن ها چه تفاوت هایی دارند؟ بیایید نگاهی بیاندازیم.

متن های بخش ریدینگ

بخش ریدینگ، قسمتی است که تماماً بر اساس متن ایجاد شده است و توانایی شما برای خواندن و درک نوشتارهای انگلیسی در سطح دانشگاه را می سنجد. به شما سه یا چهار متن درباره ی موضوعات مختلف داده می­شود؛ از تاریخ و علوم گرفته تا هنر و ادبیات. هر متن نزدیک ۷۰۰ کلمه است و به همین دلیل طولانی ترین متن های ریدینگ در تافل هستند.

متن های بخش اسپیکینگ

به شما در بخش اسپیکینگ دو متن داده می شود، که سؤال های ۳ و ۴ هستند. این متن های ریدینگ توانایی شما برای خلاصه کردن و توصیف موضوعات را از ریدینگ ها تا کلیپ­های صوتی می­سنجند. آن ها همچنین خیلی کوتاه هستند- معمولاً تنها ۱۰۰ کلمه یا بیشتر می باشند. شما بین ۴۵ تا ۵۰ ثانیه وقت برای خواندن هر متن خواهید داشت و شاید حتی هرکدام را یکبار بخوانید (برخلاف متن های بخش ریدینگ و رایتینگ که شاید چند دفعه بخوانید).

متن بخش رایتینگ

شما در بخش رایتینگ تنها یک متن ریدینگ خواهید داشت و آن را بلافاصله در اولین تسک رایتینگ خود خواهید دید: تسک جامع. این تسک توانایی شما برای خواندن یک متن را درباره ی موضوعی آکادمیک، گوش دادن به یک سخنرانی و سپس نوشتن پاسخی می سنجد که نکات مطرح شده در سخنرانی و متن را با هم مقایسه می کند. با اینکه موضوعات متفاوت هستند، این متن عموماً ساختار یک پاراگراف چهار تا پنج پاراگرافی را دنبال می کند با یک معرفی و ارائه ی سه دلیل برای حمایت از موضوع، مخالفت با آن یا به تصویر کشیدن موضوع.