مخفف های متداول تافل کدام ها هستند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این سوال را مورد بررسی قرار می دهد که مخفف های متداول تافل کدام ها هستند؟ حتما این اصطلاحات را بدانید تا آزمونتان را به درستی انتخاب کنید.

اما مخفف های متداول تافل کدام ها هستند؟

مخفف های متداول تافل کدام ها هستند؟
مخفف های متداول تافل کدام ها هستند؟
  • ETS: خدمات امتحان تحصیلی (ETS) سازمانی است که تافل را طراحی کرده، برگزار می کند، و امتیاز می دهد. آن ها همچنین بر امتحانات مرسوم دیگری همچون GRE و TOIEC نظارت می کنند.

    • تافل CBT: این سرواژه به معنای تافل بر مبنای کامپیوتر است. تافل CBT اولین قالب تافل بود که در کامپیوتر اجرا می شد. تافل iBT در سال ۲۰۰۵ جایگزین آن شد و الان دیگر استفاده نمی شود.

    • تافل iBT: iBT در تافل متشکل از چه لغاتی است؟ iBT خلاصه شده ی ‘امتحان بر مبنای اینترنت’ است. تافل بر مبنای اینترنت، یا تافل iBT، تا به امروز شناخته شده ترین قالب تافل است؛ ۹۷% از مردمی که در امتحان تافل شرکت می کنند این قالب را امتحان می دهند. این امتحان در کامپیوتر گرفته می شود و چهار مجموعه مهارت را می سنجد: ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ، و رایتینگ.

تافل PBT: این تافل مبتنی بر کاغذ یا همان TOEFL PBT توسط افراد در مناطقی داده می شد که آزمون تافل اینترنتی موجود نبود. الان با آزمون تافل کاغذی تجدید نظر شده جایگزین شده است که با استفاده از کاغذ و مداد داده می شود و سه مهارت را می سنجد: ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ.

آیلتس: سیستم آزمون زبان بین المللی یکی دیگر از آزمونهای اصلی برای مهارت زبان است به علاوه تافل است. آزمون تافل از آیلتس پرطرفدارتر است و اغلب توسط افرادی که به انگلستان ،استرالیا یا کانادا مهاجرت میکنند استفاده می شود تا کسانی که در دانشگاه ها پذیرفته می شوند.

TEFL: این مخفف بسیار نزدیک به تافل است اما به دو منظور کاملا متفاوت برگزار می شوند! TEFL مخفف آموزش انگلیسی به عنوان زبانی خارجی میباشد و به دستورالعملهای زبان انگلیسی برای گویشوران غیر بومی اشاره دارد. همچنین میتوان مدرک معتبر TEFL داشت که یعنی کلاس و احتمالاً آزمونی را گذرانده اید که نشان می­دهد مهارتهای لازم برای آموزش انگلیسی را دارید.

امیدواریم این ها را مفید بدانید.