مخالفان آموزش آنلاین زبان چه می گویند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد جزو اولین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های آموزش آنلاین زبان در ایران می باشد. اما این دوره مخالفان خاص خود را هم دارد. برای حفظ بی طرفی و کمک به زبان آموزان برای انتخاب درست دوره خود ( حضوری یا آنلاین ) و از آنجا که آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هر دو نوع دوره را برگزار می کند در این مطلب بیان می کنیم که مخالفان آموزش آنلاین زبان چه می گویند ؟ با ما همراه باشید.

مخالفان آموزش آنلاین زبان چه می گویند
مخالفان آموزش آنلاین زبان چه می گویند

اما مخالفان آموزش آنلاین زبان چه می گویند :

پیشرفت واقعی در زبان از طریق تمرین به دست می‌آید

به وضوح، شما باید تعدادی لغت حفظ کنید، و گرامر بخوانید (که در این مورد، اینترنت منبعی عالی و رایگان است). هیچ راه دیگری ندارد، اما این باید به عنوان یک کمک کننده برای هدفتان که در واقع یادگیری صحبت به زبانی جدید است در نظر گرفته شود. متخصصان پیشنهاد می کنند که مطالعه برای مدت کوتاه ۱۵-۲۰ دقیقه انرژی بیش تری را در صحبت، نوشتن، و حتی فکر کردن به زبان جدید شما می افزاید.

شما مهارت های حل مشکل زبان شناسی خود را به چالش نخواهید کشید

هیچ کس نباید اهمیت دانستن چگونه توصیف کردن و صحبت به زبانی که بلد نیستند را دست کم بگیرد. این مهارت فوق العاده راحتی برای موقعیت هایی در زندگی واقعی است که شما احتمالا دسترسی آسانی به دیکشنری ندارید تا فقدان دانش خود را پر کنید (مانند تمرین به زبانی خارجی). تکیه بر دسترسی فوری به اینترنت در ساختن این مهارت یا اعتماد به نفس خود برای ارتباط با هر اندازه زبان که از قبل کسب کرده ایم به ما کمکی نمی کند.

شما باید صحبت کنید تا واقعا یاد بگیرید

انجام کاربرگ ها فقط چگونه پر کردن کاربرگ های بیش تری را به شما آموزش می دهد، و خواندن یک کتاب فقط چگونه خواندن را به شما می آموزد. من فرض را بر این می گذارم که هدف اصلی شما روان صحبت کردن است، پس یک معلم خصوصی بگیرید، دوستانی پیدا کنید که زبانی را که شما می خواهید بلد شوید، می دانند، جهنم و ضرر، شما حتی می توانید موقع رانندگی با خودتان صحبت کنید، اما از همه مهم تر، پشت کامپیوتر ساکت ننشینید! هر طور که می شود صحبت کنید.

شما با صحبت با اشخاص اعتماد به نفس می گیرید و بازخورد دریافت می کنید

وقتی شما در جمله ای جدید مرتکب اشتباهی فاحش می شوید، کامپیوتر شما را تشویق نمی کند یا گیج به نظر نمی رسد. از طرفی دیگر انسان ها این کار را می کنند. اگر شما به جای کامپیوتر با یک دوست یا شریک زبانی تمرین می کنید، به سرعت متوجه می شوید چیزی که گفتید معنی می دهد (یا نه). وقتی معنی بدهد، حس ارزش و انگیزه ی فوق العاده ای را برای ادامه دادن به مکالمات چالش برانگیز بیش تری دربردارد.

منابع آنلاین همیشه طبیعی ترین روش را برای گفتن چیزی آموزش نمی دهند

در حال حاضر با مطالعه ی سه زبان، و هفت سال تدریس انگلیسی در خارج،  من قطعا به سهم خودم دیالوگ‌های به ظاهر عجیب و غریب، منسوخ یا صرفاً غیر طبیعی را در منابعی که برای زبان‌آموزان تهیه شده‌اند، دیده‌ام. اغلب، به نظر می رسد افرادی که منابع یادگیری زبان را ارتقا می دهند روش راحت تر و نه طبیعی ترین روش را برای گفتن چیزی انتخاب کرده اند.

همه ی زبان ها با ارجاعات فرهنگی جدید و اصطلاحات همیشه در تغییر هستند.

منابع آنلاین احتمال دارد زبان را از فرهنگ جدا کنند

 

برای واقعا دانستن یک زبان شما باید فرهنگی که آن را احاطه کرده است را هم بدانید. اصطلاحات، ژست ها، و روش استفاده از زبان، همگی جزئی از این هستند. مگر این که شما یک منبع آنلاین به طور منحصر به فردی خوب پیدا کرده باشید، احتمالش کم است که این جنبه های مهم زبان جدید خود را یاد بگیرید. برای مثال، وقتی من زبان ماداگاسکار را یاد گرفتم، می توانستم برای یادگیری ‘you are walking’ از وبسایتی استفاده کنم اما اگر در فرهنگ و زبان مقصد غوطه‌ور نمی‌شدم و نمی‌دیدم که مردم واقعاً چگونه از آن استفاده می‌کنند، هرگز یاد نمی گرفتم که ساختن جمله ای به این واضحی در ماداگاسکار به عنوان حرف عادی کاربرد دارد.

صحبت با شخص واقعی جالب تر است

سرانجام، شما زبانی جدید را نمی آموزید تا با یک کامپیوتر صحبت کنید، بلکه به این دلیل است تا دوست پیدا کنید و با افراد واقعی و زنده ارتباط برقرار کنید. پس چرا الان شروع نکنید؟ در هر حال شما هرگز حس نخواهید کرد که برای شروع استفاده از زبانی جدید ۱۰۰% آماده هستید، پس ممکن است در حال دویدن به زمین بخورید. حداقل جالب خواهد بود و همین تلاش به آنلاین شدن خاطرات به یاد‌ماندی ایجاد می‌کند!