برای شروع آموزش زبان به چه چیزی نیاز داریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما می گوید که برای شروع آموزش زبان به چه چیزی نیاز داریم؟ حتما این مطلب را بخوانید تا انگیزه تان چند برابر شود.

برای شروع آموزش زبان به چه چیزی نیاز داریم؟
برای شروع آموزش زبان به چه چیزی نیاز داریم؟

اما برای شروع آموزش زبان به چه چیزی نیاز داریم؟

انگیزه

چرا می‌خواهید انگلیسی یاد بگیرید؟ پاسخ دادن به این سؤال ساده می‌تواند سنگ بنای یادگیری موفق انگلیسی باشد. آیا هدفتان فقط گرفتن نمره‌های خوب است؟ امیدوارم اینطور نباشد! اهمیتی بسیار دارد که آنچه را برای انجام این کار به شما انگیزه می‌دهد، مشخص کنید و هرگز این انگیزه را فراموش نکنید. شاید می‌خواهید سفر کنید، در خارج از کشور زنگی و کار کنید… (در اینترنت ایده‌های دیگر را هم خواهید یافت.) دلایل‌تان برای یاگیری باید نقطه‌ی متمرکز یادگیری بمانند، چون به خاطر آن‌ها است که می‌خواهید ادامه دهید و زبانتان را بهتر کنید.

صحبت کردن

مشکل دیگر درباره‌ی شیوه‌های سنتی یادگیری، اهمیتی است که مخصوصاً در ابتدای کار به نوشتن داده می‌شود. چنانچه مثال زبان مادری‌تان را در نظر بگیریم؛ آیا واقعاً با یادگیری چگونگی نوشتن، شروع به یادگیری‌اش کردید؟ آیا با سؤال درباره‌ی دستور زبان شروع کردید؟ البته که نه! خیلی ساده با گوش دادن، درک کردن و صحبت کردن شروع کردید! برای آسان کردن یادگیری زبان انگلیسی هم، شیوه‌ی کارتان نباید آنچنان متفاوت باشد. مخصوصاً که به هنگام صحبت با یک گویشور بومی توانایی برای صحبت کردن و درک کردن منظور، به مراتب کاربردی‌تر از توانایی خواندن و تصحیح متن است… هر اتفاقی هم که بیفتد، بهتر است اگر می‌خواهید واقعاً پیشرفت کنید از اینگونه تمرین‌ها اجتناب کنید.

غوطه‌ور سازی

یادگیری زبان به منطق عادات مرتبط است؛ امروزه همچنین ممکن است خود را در زبان انگلیسی غوطه‌ور سازید. قطعاً می‌توانیم به راحتی یک فیلم و سریال‌های تلویزیونی در نسخه‌های اصلی‌شان تماشا کنیم یا حتی برنامه‌های تلویزیونی را به انگلیسی ببینیم. همه‌ی این‌ها در اینترنت و به صورت رایگان در دسترس است. حتی می‌توانیم علایق‌مان را به انگلیسی دنبال کنیم و درصورت علاقه آنچه را مفید است، لذتبخش کنیم! آیا از نظرات بعد از مسابقه یا فیلم‌های آموزش باغداری خوشتان می‌آید؟ آن‌ها را به انگلیسی تماشا کنید! به این روش خیلی ساده است که سطح انگیزه‌ی خود را برای ادامه به یادگیری بالا نگه دارید.