تافل مخفف چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتبرترین مرکز برگزار دوره های آمادگی تافل در ایران به این سوال پاسخ می دهد که تافل مخفف چیست؟ TOEFL آزمون مهمی در دنیا است و به شما پیشنهاد می دهیم که این اطلاعات مهم را در مورد تافل بخوانید.

اما تافل مخفف چیست؟

تافل مخفف چیست؟
تافل مخفف چیست؟


تافل در اصل به معنای ‘امتحان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی’ Test of English as a Foreign Language است. با این حال، تافل هم مانند خیلی از امتحانات مرسومِ دیگر از اسم اصلی خود استفاده نمی کند، و دیگر سرنام به هیچ چیز تعلق نمی گیرد. حالا، به تافل فقط همان لغت تافل گفته می شود.

تافل یک امتحان استاندارد است که تخصص زبان انگلیسی یک شرکت کننده را می سنجد. نمرات تافل در اصل توسط دانشگاه ها به عنوان قسمتی از فرایند پذیرش برای گویشوران انگلیسی غیر بومی استفاده می شود.

تاریخچه ای خلاصه از تافل و اسمش
در زیر تاریخچه ای کوتاه از تافل و اسمی متفاوتش که به وسیله ی آن ها شناخته می شده، آورده شده است.
از طراحی­اش در سال ۱۹۶۳، اسم رسمی اش امتحان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی بود، که به طور رایج به تافل خلاصه شد. این امتحان به عنوان روشی برای سنجیدن مهارت های انگلیسی گویشوران غیر بومی ایجاد شد، گویشورانی که امید ورود به مدارسی را داشتند که زبان تحصیل در آن جا انگلیسی بود. بررسی نمرات تافل شاگردان به مسئولان پذیرش کمک می کرد تا تصمیم بگیرند که آیا آن شاگرد به اندازه ی کافی از سطح بالایی در انگلیسی برخوردار است که در مدارسشان موفق بشود یا نه.

تافل اصلی، که از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۹ استفاده می شد، به طور کامل یک امتحان چهار گزینه ای بود و ریدینگ، لیسنینگ و مهارت های گرامر شاگردان را مورد آزمایش قرار می داد. در سال ۱۹۷۹، تافل بازبینی شد و امتحانات تافل اختیاری و جدیدی اضافه شدند که روی مهارت های رایتینگ و اسپیکینگ تمرکز می کردند. به این دو امتحان جدید، TWE و TSE (به ترتیب، امتحان انگلیسی نوشتاری و امتحان انگلیسی گفتاری) گفته می شد. در سال ۱۹۹۸، اولین حالت تافل بر مبنای کامپیوتر (تافل CBT) به وجود آمد.

در سال ۲۰۰۵، تافل دوباره مورد اصلاحات قرار گرفت و به عنوان تافل(Internet Based Test) iBT روانه شد، که حالتی از امتحان است که امروزه هم از آن استفاده می شود. تافل iBT قسمت های ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ، و رایتینگ را طوری با هم ترکیب می کند که به عنوان یک امتحان تکی در کامپیوتر اجرا می شود. تافل iBT تاکید زیادی روی مهارت های ادغامی و استفاده از مهارت های چندگانه به طور هم زمان برای جواب به یک سوال دارد.