در اسپیکینگ آیلتس ممتحن به دنبال چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این سوال پاسخ می دهد که در اسپیکینگ آیلتس ممتحن به دنبال چیست؟ اگر شما هم داوطلب آیلتس هستید پس با ما همراه باشید.

در اسپیکینگ آیلتس ممتحن به دنبال چیست؟
در اسپیکینگ آیلتس ممتحن به دنبال چیست؟

اما در اسپیکینگ آیلتس ممتحن به دنبال چیست؟

دیکشنری آکسفورد اسپیکینگ را به عنوان عمل انتقال اطلاعات یا اظهار احساسات یک نفر در گفتار تعریف می کند.

برای شروع، بیایید نگاهی بیاندازیم بر اینکه مدول اسپیکینگ آیلتس چیست. بدون هیچ سؤال فنی یا عجیب، باید بگوییم که اسپیکینک آیلتس چیزی کمتر از مکالمه ی رسمی یا مصاحبه با یک نفر نیست. با معرفی پایه شروع می شود که شامل تعدادی سؤال مرتبط با شخصیت شخص است؛ حوزه ی تحصیلات؛ برنامه های آتی یا سرگرمی ها، از داوطلب خواسته می شود بین ۱ تا ۲ دقیقه صحبت کند که بخش دوم بعد از معرفی است. این دور دوم جوابی است به موقعیتی عمومی یا تجربه ای در زندگی روزانه که داوطلب برای آن باید حداکثر ۲ دقیقه پاسخ بدهد. به دنبالش نوبت پرسشهای تکمیلی است که در آن از امتحان دهنده ۵ تا ۶ سؤال مرتبط با برگه های یادآوری پرسیده می شود.

برای دانلود نمونه سوالات اسپیکینگ ایلتس با جواب کلیک کنید

نمره ۷ اسپیکینگ ایلتس و موارد موثر در آن

برای همه ی آنهایی که می خواهند نمره ی کلی ۷ به بالا در مدول اسپیکینگ بگیرند، مهم است که بدانند در بخش اسپیکینگ آیلتس چه چیزهایی از داوطلب انتظار می رود. اول از همه مزیت رقابتی که این بخش را از بقیه متمایز می کند، تمرکزش است بر سنجش اینکه چگونه یک فرد به یک سؤال خاص جواب می دهد، نه اینکه لزوماً پاسخ وی چیست. به بیانی دیگر ممتحن دنبال راهی می گردد که فرد ایده هایش را توسط آن در طول آزمون ارائه می کند، وی دنبال محتوای پاسخ نیست. بنابراین، بجای نگرانی راجع به بهترین جواب به یک سؤال باید متوجه روانی در صحبت بود.

دوم اینکه، این حقیقتی واضح است که هیچ ایده ای را نمی توان در بهترین قالبش ارائه کرد مگر اینکه انسجام داشته باشد. حاشیه رفتن با جملات حتی در صورت روان صحبت کردن چنانچه هیچ ارتباطی بین جملات وجود نداشته باشد ممتحن آیلتس یا هیچ شنونده ی دیگری را تحت تأثیر قرار نخواهد داد. شدیداً مهم است که پیش از صحبت، جملات را در ذهن تولید کنید.

بنابراین جلسات تمرینی از این جهت مهم هستند که ایجاد تسلط بر تولید ایده ها و قرار دادنشان در ترتیبی می کنند که موجب تحقق هدف پاسخ دادن به سؤال می شود. سوم اینکه، آیلتس به عنوان تست زبان انگلیسی هرگز در مورد صحت گرامری در پاسخ های داوطلب چشم پوشی نمی کند. ممتحن نگاه تیزی دارد بر سطح گرامری پاسخ های داده شده در طول آزمون. یک داوطلب با دانش گرامری ضعیف در هنگام پاسخ دادن با مشکل روبرو خواهد شد و همیشه مفید است که پیش از شروع تمرین در چند کلاس دستور زبان شرکت کنید تا مفاهیم را برای خود مرور کنید.

چند نکته مهم دیگر در اسپیکینگ

به علاوه، یک ممتحن می خواهد که برای سؤالی که کرده جواب بگیرد نه اینکه تفسیر شخصی داوطلب را بشنود. بنابراین، بسیار مهم است که سؤال را به خوبی متوجه شوید. در صورتی که سؤال به خوبی درک نشده است یا قاطی شدنی در کلمه یا جمله وجود دارد، پیشنهاد می شود که بجای دادن پاسخ اشتباه از ممتحن بپرسید سؤال را تکرار کند.

اعتماد به نفسی که فرد با آن در خلال آزمون جواب می دهد، عامل بسیار مهمی در تعیین جواب است. اعتماد به نفس نه تنها باعث می شود ممتحن متوجه میزان آمادگی ما بشود بلکه همچنین نقش بسیار مهمی در پایین آوردن سطح اضطراب ما بازی می کند که نهایتاً به ارائه ی جوابهای خوب ختم می شود. حتی اگر داوطلب پاسخ سؤالی را با از خود درآوردن یک داستان یا واقعه ارائه کند، سطح اعتماد به نفسی که با آن صحبت می کند قطعاً امتیازات بیشتری کسب می کند.

رویهم رفته، الزامی است که از انتظارات ممتحن باخبر باشید و به تناسب پاسخ دهید تا نمره ی مورد نیاز را کسب کنید. New Cambridge College متوجه ارزش زمان ارزشمند و پوا شما هست و آماده می باشد تا به شما به بهترین شکل خدمات رسانی کند تا وارد کالج یا دانشگاهی شوید که آرزویش را در سر دارید. پس چرا جلساتتان را آغاز نمی کنید؟